Понад 120 науковців виступають проти висадки інвазійних видів дерев. Що сталося?
Представники лісової галузі домагаються вилучення деяких дерев із затвердженого переліка Міндовкілля.
Представники лісової галузі домагаються вилучення деяких дерев із затвердженого переліка Міндовкілля.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У травні 2023 року Міндовкілля затвердило перелік з 13 чужорідних видів дерев, які заборонено висаджувати в українських лісах. Представники лісової галузі, які критикують це рішення, домагаються вилучення деяких дерев із затвердженого переліка.
На початку травня після понад двох місяців наукових та експертних дискусій, Міндовкілля затвердило перелік з 13 інвазійних видів дерев, які заборонено висаджувати в лісах. До переліку увійшли такі агресивні чужорідні види, як робінія звичайна (акація), дуб червоний, маслинка вузьколиста та інші. Важливо, що така заборона стосується лише висадки й не призведе вирубки лісів з інвазійних дерев, які вже існують.
Заборона висадки інвазійних дерев викликала спротив лісової галузі. Зокрема, понад 120 науковців − доктори та кандидати наук, представники наукових установ з усієї України − підтримали відкрите звернення наукової спільноти до органів державної влади.
У зверненні наголошують, що встановлена Міндовкілля заборона висадки інвазійних дерев − правильна, своєчасна та базується на результатах численних досліджень. Заборонені інвазійні дерева є загрозою для українського біорізноманіття і потребують державного регулювання. На думку науковців, рішення Міндовкілля відповідає європейським практикам охорони довкілля.
Ба більше, науковці наголошують, що необхідно продовжувати законодавчу роботу у цьому напрямку − зокрема покращувати законодавство з управління іншими, недеревними інвазійними видами тварин та рослин. Якісне управління інвазійними видами є однією з вимог під час євроінтеграції України.
Українська природоохоронна група − команда фахівців, що працюють над питаннями практичної охорони природи. Ми − лідери за площею створених в Україні об’єктів ПЗФ: щонайменше половина всіх заповідних площ, створених в Україні за останні 6 років, відбулися завдяки нашій Групі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті