Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Жителі найбільш постраждалого від російських бомбардувань району Харкова, Північної Салтівки, поступово повертаються попри те, що їхні оселі досі не відремонтовані. Про це йдеться у репортажі DW.

Світлана Орєхова з чоловіком і сином живуть у наметі біля свого будинку. П’ятого квітня 2022 року їхню трикімнатну квартиру на третьому поверсі зруйнував російський снаряд.

Зараз всередині перебувати небезпечно, помешкання розсипається. Попри це родина Орєхових кілька годин на день проводить у своїй квартирі. Тут зберігають речі й готують їсти. Але на ніч сім’я перебирається до намету.

«Вдень ми бачимо, чи руйнується стеля, чи труситься, чи сиплеться. Ми можемо це помітити й кудись вибігти, а вночі ти себе не контролюєш, — розповідає жінка. — Тому як потепліло, ми пішли в намет жити».

Дві кімнати, що вигоріли, відновлюють коштом міста. Але, наприклад, спальню і кухню будівельники відмовилися ремонтувати, посилаючись на те, що цього не закладено у плані робіт.

Десятиліття на відбудову Харкова

Лише експертиза і проєктування одного будинку займає понад 90 днів, часом — 120. Зараз у Харкові відновили близько 200 будинків, при тому, що загальна кількість пошкоджених — близько п’яти тисяч. 

«Цей процес не може бути швидким, тому що до повномасштабного вторгнення ніхто в Україні не розумів, як ремонтувати будинок, коли туди прилетіла ракета або міна», — пояснює заступник директора департаменту ЖКГ Євген Пасенов.

Також нарікають на брак грошей. «За нашими підрахунками, якщо будинки відновлювати лише міським бюджетом, то на це підуть десятиліття. Обсяг пошкоджень та збитків сягає дев’яти мільярдів доларів. Але у Харкова ніколи не було такого бюджету взагалі, навіть 10 відсотків від цієї суми», — розповідає Пасенов.

Цьогоріч Харків отримав 1,3 мільярда гривень субвенції з Києва.

Деякі люди починають відбудову власним коштом. Андрій Дяків почав ремонт своєї чотирикімнатної квартири торік. На заміну вікон та вхідних дверей вже витратив понад 120 тисяч гривень. Також самотужки замінив у всьому під’їзді зливову каналізацію та стояки на воду.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button