Комунальники вирізали частину парку КПІ. Ясени всихали без порятунку протягом кількох років (фото)
Ділянка перебуває у користуванні університету.
Ділянка перебуває у користуванні університету.
У парку КПІ працівники Київзеленбуду вирізали ділянку, де росли ясени. Фото опублікував киянин Кирило Виноградов.
Олексій Данилюк, свідок опису дерев, сказав, що інспектори визначили їх як сухостій. Про це також свідчить табличка, яку встановила адміністрація університету. У ній повідомляється, що у жовтні та листопаді «зеленбудівці» садитимуть молоді дерева на заміну.
Голова кліматичного департаменту КМДА Олександр Возний наголосив, що ділянка перебуває у постійному користуванні КПІ та не обслуговується містом.
За його інформацією, у 2021 році комісія зафіксувала 245 сухостійних дерев у парку. Та надалі адміністрація інституту не зверталася до Управління екології або підпорядкованих комунальних підприємств з даного питання.
Виноградов нарікає, що неодноразово спостерігав, як комунальні служби роками нічого не роблять для порятунку хворих дерев і зрештою просто зрізають їх. «А потім бездіяльність подається як перемога — ми спилили померле дерево», — каже він.
Арборист Володимир Ветроградський повідомив «Хмарочосу», що кілька років тому помітив, що стовбури пенсильванських ясенів у парку КПІ активно заселяє інвазивний стовбуровий шкідник. Саме через це й загинула більша частина дерев.
Адміністрація університету не вжила жодних заходів, щоб обробити та зберегти дерева. При цьому сам Ветроградський приходив до керівництва з пропозицією допомогти відновити ясени.
Арборист також пояснив, чому зрізи дерев — це видно на фото — виглядають світлими й непошкодженими.
«У кожного виду дерева своя особливість будови. Тому одне дерево сухостійне може на перерізі бути темного кольору, а інше — світлим. У сухостійного ясена провідна частина стовбура при всиханні якраз лишається світлою. В будь-якому випадку, чи було дерево ще живим або вже всохло, доволі легко перевірити якщо це робить фахівець з практичним досвідом», — зазначає він.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті