Як це — жити в кохаузингу для 26 старших жінок у Лондоні?
Чоловікам ніхто не забороняє приходити у New Ground, але оселитися тут вони не можуть.
Чоловікам ніхто не забороняє приходити у New Ground, але оселитися тут вони не можуть.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Така форма житла, як кохаузинг, — рідкість для Великої Британії. Та в передмісті Лондона Чіппінг Барнет є житловий комплекс, створений виключно для жінок, старших за 50 років, які вирішили мешкати без чоловіків, повідомляє The Guardian.
Комплекс New Ground, збудований у 2016 році, складається з окремих будинків і спільних приміщень та просторів, що дозволяє поєднувати приватність і соціалізацію. Тут 25 квартир, в яких мешкає 26 жінок (в одній із квартир живе жіноче подружжя) віком від 58 до 94 років. Вісім із цих помешкань — соціальне житло (у Британії заведено віддавати певний відсоток площ у будинку під таке житло).
Жінки разом відпочивають і пораються у саду, збираються на спільні щотижневі вечері у вітальні, дивляться разом кіно на великому екрані, займаються йогою. Є окрема кімната для гостей, які лишаються на ніч.
Не всі жінки самотні або лесбійки: чимало з них одружені, а також мають братів, синів, онуків та інших родичів чоловічої статі. Однак вони обрали жити у жіночому колективі. Дехто проводить зі своїми чоловіками певний час, наприклад, вихідні. Чоловікам ніхто не забороняє приходити у New Ground, але оселитися тут вони не можуть.
За останні 20 років у Британії було збудовано лише 12 житлових комплексів за принципом кохаузингу. Натомість у інших країнах північної Європи цей тип житла популярніший. Засновниця New Ground Марія Брентон познайомилася з кохаузингом у Нідерландах, коли приїхала туди з дослідницькою метою, вивчаючи питання старіння.
З 1980-х років Нідерланди почали заохочувати співжиття у такого типу громадах замість будинків для літніх людей. Це й економило бюджетні гроші, і забезпечувало мешканцям кращу якість життя: члени громади піклувалися одне про одного й одночасно мали більше самостійності й активності.
«Хмарочос» раніше розповідав історію та принцип колівінгів і пояснював, чим вони відрізняються від комунальної квартири.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті