
У середньому людина росте до 25 років. Потім починається поступовий зворотній процес — старіння. Воно прогресує від ледь помітних ознак до появи глибоких мімічних зморщок. На третьому десятку функціональні резерви організму ще високі й клітинна регенерація відбувається швидко. Пізніше підтримання молодості потребує значних зусиль.
Без догляду і моніторингу здоров’я гладкість і сяйний тон дуже скоро поступаються зморшкам і тьмяності. Шкіра втрачає щільність, змінює структуру і текстуру. Тонка і суха стає ще вразливішою, а комбінована і схильна до жирності — грубшою. Для збереження молодості важливо підібрати ефективні доглядальні засоби. За посиланням https://eva.ua/ua/brnd-220725/ можна ознайомитися із британським люксовим брендом Elemis та його антивіковою лінійкою Pro-Collagen.

Ґенез старіння: що відбувається зі шкірою
Видимі зміни починаються у 25–30 років. З віком цикл оновлення клітин збільшується майже вдвічі. Спочатку це помітно на рівні тактильних відчуттів, а потім й у дзеркалі.
Волога випаровується швидше, що провокує стягнутість і лущення. Зниження вироблення еластину і колагену призводить до зміни обличчя: з’являються провислі ділянки, в’ялість, сухість, зморшки, фрагментарна пігментація. Через стоншення гідроліпідної мантії шкіра втрачає здатність протистояти зовнішнім подразникам. У самому організмі з’являється дефіцит корисних речовин, які активніше витрачаються.
Темні кола і мішки стають виразнішими. Якщо в юності вони сигналізують про брак сну і швидко зникають, то у зрілому віці є наслідком погіршення стану шкіри та можуть вказувати на порушення роботи внутрішніх органів.
До 50 років процес прискорюється за принципом накопичення. Ознаки старіння посилюються, з’являється низка нових, наприклад, такі:
- нечіткі контури, брилі та складки біля шиї;
- нездатність утримувати вологу;
- уповільнена регенерація;
- порушення роботи сальних залоз;
- підвищена чутливість до сонця і перепадів температури.
Основні причини швидкої появи ознак старіння
Окрім генетичної схильності, зміни відбуваються під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників:
- неправильний щоденний догляд;
- незбалансоване харчування;
- пасивний спосіб життя;
- зловживання алкоголем і тютюном;
- напружена робота з гаджетами;
- надмірний УФ-вплив;
- гормональний збій;
- погіршене функціонування статевої системи.
Усе це пошкоджує клітини, провокує їхнє окислення, послаблює імунітет.
Як уповільнити зміни і зберегти молодість
Перша порада — відпочивати якомога більше і забезпечити собі якісний сон. Бажано не вечеряти щільно і за годину до сну відкладати всі гаджети. У харчуванні потрібно віддати перевагу продуктам із підвищеним вмістом вітамінів, за необхідності приймати вітамінно-мінеральні комплекси та пити на добу 1,5–2 л води. Напої, навіть слабо заварений чай, не враховуються.
Будь-яка шкіра чутлива до зовнішніх чинників. Особливо небезпечним є ультрафіолет. Також мають значення зволоженість повітря, температурні перепади й атмосферні забруднення. Вибір доглядальних засобів залежить від типу і потреб шкіри, довкілля і віку. Однак, є кілька фундаментальних принципів антивікового догляду. Для ефективної боротьби з ознаками старіння продукти повинні мати деякі властивості.

- Інтенсивне зволоження. На сухій зрілій шкірі легше утворюються стійкі зморшки та заломи. Коли синтез природної гіалуронової кислоти знижується, важливо поповнювати її запаси ззовні за допомогою кремів і сироваток.
- Живлення. З віком обмінні процеси у шкірі порушуються. Вітаміни та рослинні олії з великою кількістю жирних кислот нормалізують фізіологічний баланс і запускають механізми омолодження.
- Захист від зовнішніх подразників. Деякі засоби допомагають протистояти міським забрудненням, але найголовніше — санскрін. Ультрафіолет зневоднює шкіру, провокує фотостаріння і появу пігментації.
- Відновлення. Пептиди та вітамін C, які є у продуктах Elemis, стимулюють вироблення колагену і регенерацію клітин.
Як бачите, продовжити молодість не так складно, якщо дотримуватися збалансованого харчування, вживати достатньо води, не нехтувати відпочинком і регулярно доглядати за обличчям.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті