Суд повернув державі палац Терещенків на Житомирщині
Представник Житомирської єпархії УПЦ (МП) назвав рішення суду незаконним і заявив, що воно буде оскаржене.
Представник Житомирської єпархії УПЦ (МП) назвав рішення суду незаконним і заявив, що воно буде оскаржене.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24979 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Господарський суд Житомирської області повернув державі маєток Терещенків у селищі Червоне, який перебував у власності Житомирської єпархії УПЦ (МП). Про це повідомляє «Укрінформ».
Суд задовольнив усі вимоги Бердичівської окружної прокуратури, яка просила визнати недійсною укладену 2000 року угоду між ВАТ «Червоненський цукровик» та Житомирським єпархіальним управлінням УПЦ про безкоштовну передачу маєтку Терещенка. Суд також скасував свідоцтво від другого жовтня 2012 року про право приватної власності на будівлі Свято-Різдва Христового Червоненського монастиря.
Представник відповідача Марина Шолодько назвала рішення суду незаконним і заявила, що воно буде оскаржене.
Раніше Верховний суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків у смт Червоне у власність Житомирської єпархії УПЦ (МП) і ухвалив направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Палац Терещенків побудований у 1861 році Адольфом Грохольським, після його смерті перейшов у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом – фабрично-заводське училище. Об’єкт є пам’яткою архітектури місцевого значення.
У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині плацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ (МП). Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.
Фото: funtime.com.ua
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті