Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Велюнь після бомбардування Люфтваффе 1 вересня 1939 року. Фото з видання Bojarska B., Zniszczenie miasta Wielunia w dniu 1 września 1939 r., „Przegląd Zachodni” ed.Instytut Zachodni Poznań 1962

29 серпня рада польського міста Велюнь ухвалила резолюцію про виплати репарацій від Німеччини, повідомляє PAP.

«Ця резолюція є цілком символічною, бо ж, зрештою, ми всі знаємо, що початок війні поклало саме бомбардування Велюні, коли було зруйноване все старе місто, загинуло понад 1200 осіб», — коментує заступник глави МЗС Польщі Аркадіуш Мулярчик.

Велюнь було першим містом, на яке напала Німеччина першого вересня 1939 року, відколи заведено вести відлік Другої світової війни. Авіація Люфтваффе скидала 380 бомб з 4:40 ранку до другої дня, знищивши значну частину центру, зокрема лікарню, синагогу, готичний собор. У наступні дні місто було окуповане нацистами.

Місто звільнив 19 січня 1945 року Перший Український фронт.

1-й Український фронт

Рівно рік тому Польща заявила про наміри витребувати в Німеччини репарації за завдану внаслідок окупації шкоду. Людські та матеріальні втрати оцінили у 6,2 трильйона злотих — це приблизно 1,4 трильйона євро.

Німеччина категорично не згодна платити. Стверджують, що питання про це обговорювалося у 1950-х й тоді Польща відмовилася від відшкодувань. У польському МЗС запевняють, що ніколи не відмовлялися від німецьких репарацій.

Крім того, поляки пояснюють, що перебуваючи в ті роки у зоні впливу Радянського Союзу, країна фактично була позбавлена суверенності й не могла самостійно вирішувати питання про виплату репарацій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button