Купити власну квартиру в Європі найскладніше жителям Чехії та Словаччини — дослідження
Прага за доступністю нового житла є найдорожчею столицею після Амстердама та Братислави.
Прага за доступністю нового житла є найдорожчею столицею після Амстердама та Братислави.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Європі купівля квартири найменш доступна для чехів, згідно зі щорічними індексами нерухомості Deloitte. Торік Чехія посідала перше місце за недоступністю житла у власності, цього року її випередила Словаччина.
Так, чехам потрібно накопичити в середньому 13 річних зарплат, щоб придбати квартиру площею 70 метрів. А Прага за цим показником є найдорожчою столицею після Амстердама та Братислави.
Натомість оренда у Чехії доступніша, ніж в більшості інших країн Європи: у середньому орендарі платять 14,40 євро за квадратний метр на місяць. Девелопери переорієнтовуються на ринок оренди.
Найдоступнішим власне житло є в Бельгії та Норвегії. Мешканцям цих країн потрібно лише п’ять річних зарплат на придбання квартири тієї ж площі.
Аналітики включили до дослідження й Ізраїль, де вартість житла поза конкуренцією: 5700 євро за метр. Для порівняння, у країнах ЄС з найдорожчою нерухомістю — Німеччині та Австрії — менш як п’ять тисяч.
Автори цьогорічного індексу відзначають кризу житла у Польщі, не в останню чергу пов’язану з російським вторгненням та потоком біженців із України. Банки підняли ставки на іпотеку, кількість розпочатих будівництв скоротилася на третину.
Забудовники не можуть знизити ціни на житло, через високу вартість матеріалів і натомість намагаються заохотити покупців іншими пропозиціями — наприклад, паркувальне місце на додачу або вже готовий ремонт.
Вартість оренди в найбільших містах Польщі за рік зросла на 20-35%.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті