Спустошене Каховське водосховище зазеленіло, — мапа
Територія може перетворитися на типову річкову заплаву — з лугами і старицями, наповненими водою й оточеними деревами.
Територія може перетворитися на типову річкову заплаву — з лугами і старицями, наповненими водою й оточеними деревами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Спустошена після підриву Каховської ГЕС росіянами територія водосховища швидко вкривається рослинністю. Такий висновок зробили вчені на основі супутникових знімків, повідомляють Тексти.
Карту вегетаційного індексу, тобто щільності рослинності, створив Григорій Коломицев, експерт з просторового моделювання біорізноманіття Української природоохоронної групи, молодший науковий співробітник Інституту зоології імені Шмальгаузена.
Від тієї площі, що раніше була під водою, нині залишилася менш ніж п’ята частина. До теракту водне дзеркало Каховського водосховища становило 2,1 тисяч квадратних кілометрів — зараз під водою лише 382. Решта стало суходолом, на якому вже утворюються нові екосистеми.
Більшість території становить трав’яна й чагарникова рослинність. На неї припадає майже 60% утвореного суходолу.
Ще 13% — дуже щільна рослинність. Фактично можна говорити про формування покриву, схожого на ліс. Фахівець припускає, що його основу можуть становити паростки верболозів.
Ще 28% — це території з поки що мінімальною кількістю рослинності. Вода на деяких ділянках могла ще не повністю зійти, адже з дня катастрофи минуло менш як три місяці.
«У разі невтручання людини в природні процеси ми зможемо й далі спостерігати цікавий процес, який в екології називають сукцесією. Він полягає в поступовій і незворотній заміні одних угруповань видів на інші», — зазначає Коломицев.
Спочатку на місці осушеного дна з’являються рослини, які розвиваються найшвидше. За ними підуть стійкіші, пристосованіші. Зрештою з роками сформуються типові угруповання, рідні для цього середовища. Територія може перетворитися на типову річкову заплаву — з лугами і старицями, наповненими водою й оточеними деревами.
Зараз триває дискусія щодо доцільності відбудови Каховської ГЕС. Низка екологів закликала цього не робити. Однак в уряді налаштовані відбудовувати станцію. Фахівці Укренерго вже готують проєктні рішення.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті