Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24784 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Андрій Андрух

Реставратори виявили сецесійні розписи в будинку на вулиці Нечуя-Левицького, 19 у Львові, повідомляє міська рада.

На стелі — квіткова композиція. Розпис мальований від руки, це не трафарет. Фахівці зазначають, що це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові.

Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Його звів у 1907 році Якуб Рисяк. Його дружина Галина купувала землі під будівництво, він — будував. У сусідньому будинку, за номером 17, який так само будував Рисяк, також є розписи на стелі фойє. 

«Про ці розписи знало коло реставраторів у Львові. Адже розписи є у сусідньому будинку, який є дзеркальним відображенням цього. Тому, коли до нас звернулося ОСББ будинку на вул. Нечуя-Левицького, 19, ми зробили зондажі, щоб пересвідчитися, що розписи є, і відкрили частину на стелі у під’їзді і на останньому, третьому, поверсі. Та бонусом для нас стало те, що ми виявили, що розписи є і на стінах по всій сходовій клітці», — розповіла Ірина Гірна, реставраторка монументального живопису.

«Бюро спадщини» пропонуватиме відновити розписи в рамках гранту від програми популяризації спадщини будівель ар-нуво. Заразом реставрують маскарони і кілька сецесійних дверей. Грант розпланований на 2024-2028 рік.

Мешканці будинку зробили ремонт власним коштом: замінили інженерні мережі, реставрували вхідні та внутрішні двері. Коштом міста реставрували дах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button