Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Марракеш. Фото: Alex Plesovskich / Unsplash

Щонайменше 632 людини загинули в Марокко внаслідок землетрусу, найсильнішого в регіоні за всю історію спостереження.

Епіцентр землетрусу магнітудою 6,8, що стався після одинадцятої вечора у п’ятницю, восьмого вересня, знаходився у горах Атласу, між містами Марракеш, Агадір, Ес-Сувейра та Уарзазат. Поштовхи також було добре відчутні в Рабаті.

Люди сплять на вулиці, подалі від фасадів будинків, побоюючись нових поштовхів. Фото: twitter.com/5Pillarsuk

Найбільша частка загиблих припала на міста Аль-Хауз, Тарудант і Шишава. Також десятки загинули у туристичних містах Уарзазат, Марракеш, Агадір і Касабланка. На нічних відео з цих міст видно велику кількість туристів, які бігли вулицями, боючись нових поштовхів. Чимало людей перебувають під завалами. Крім того, рятувальники можуть виявити нових загиблих у віддалених селищах.

Марракеш. Фото: twitter.com/JacSomon

«Ми почули крики, коли почалися поштовхи, — цитує жителів курортної Ес-Сувейри The Guardian. — Люди лишилися спати на вулицях і в кав’ярнях. Обвалилися шматки фасадів».

Медина Марракеша — старе місто, засноване у ІХ столітті, з будинками червоного та рожевого кольору. Її включено до Світової спадщини ЮНЕСКО. Старовинні глинобитні будинки не пристосовані до землетрусів такої сили й тому дуже вразливі.

Медина Марракеша. Фото: twitter.com/5Pillarsuk

Землетрус зруйнував частину середньовічного муру, що оточує медину. Деякі будинки старого міста також перетворилися на руїни, багато фасадів пошкоджено. Місцеве телебачення, зокрема, показало кадри з мінаретом, що впав з мечеті в Марракеші та розчавив легкові автівки.

Медина Марракеша. Фото: twitter.com/Apex644864791

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button