У Чехії значно зростуть штрафи для водіїв: будуть вищі, ніж у Німеччині
Розмір штрафу за перевищення швидкості зросте до тисячі євро.
Розмір штрафу за перевищення швидкості зросте до тисячі євро.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Від січня 2024 року Чехія значно підвищить розмір штрафів для водіїв, які порушють правила дорожнього руху, повідомляє Prague Forum.
Чеські дороги вважаються далеко не найбезпечнішими у Європі. За даними Євростату, щороку в країні стається 50 смертей у ДТП на мільйон мешканців. Це хоч і менше, ніж у Румунії (93) чи Болгарії (81), проте значно більше, ніж у сусідніх Німеччині (31) й Австрії (41).
У Чехії нараховуватимують бали за кожне з порушень: два, чотири або шість залежно від типу. Якщо водій набирає 12 балів, його права конфіскують і він мусить перездати екзамени протягом року.
Система балів діє й зараз, однак, наприклад, за перевищення швидкості або керування напідпитку водій отримує сім балів, а з нового року дещо менше — шість балів. Та при цьому максимальний розмір штрафу зросте з 20 тисяч крон до 25 тисяч крон (понад тисяча євро).
Для порівняння, в Німеччині максимальний штраф за грубе перевищення швидкості — на 70 км/год і більше у межах населеного пункту — становить 680 євро.
Так само штраф в розмірі 25 тисяч крон передбачено за проїзд на червоний сигнал світлофора — зараз за це стягують вп’ятеро меншу суму.
Штраф за відмову пройти тест на алкоголь або відсутність водійського посвідчення зростає з 50 тисяч крон до 75 тисяч крон (три тисячі євро).
Серед інших змін, які ухвалили в Чехії, — зниження мінімального віку, коли можна отримати водійські права, до 17 років. Підлітки матимуть можливість протягом року їздити під наглядом дорослого — батьків або інших досвідчених водіїв.
Міністерство транспорту вважає, що це безпечніший спосіб набути досвіду, ніж пройти тритижневий курс в автошколі й відразу виїхати на дорогу без нагляду.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті