Колумбійське місто, яке зробив відомим Пабло Ескобар, зараз переповнене туристами та цифровими кочівниками
Минулого року Медельїн, яке перетворилося з бази наркокартелю в процвітаюче місто, відвідали 1,4 мільйона туристів.
Минулого року Медельїн, яке перетворилося з бази наркокартелю в процвітаюче місто, відвідали 1,4 мільйона туристів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: unsplash/rgaleriacom
Відоме за численними екранізаціями колумбійське місто Медельїн все більше приваблює туристів, цифрових кочівників та інвестиції. У 2022 році його відвідали 1,4 мільйона туристів з-за кордону, пише Bloomberg.
Після пандемії у місті почали відкривати нові ресторани, магазини та місця для розваг, що приваблює туристів. Водночас наплив людей з-за кордону підвищує орендну плату за житло та викликає негативну реакцію місцевих жителів. У Медельїні масовий туризм створює унікальні проблеми, адже, як кажуть експерти, це сталося неочікувано. «Усе, що відбувається надто швидко і надто масштабно, породжує конфлікт», — вважає Алехандро Ечеверрі, експерт з міського планування.
2022 року місто відвідали рекордні 1,4 мільйона туристів з-за кордону, переважно зі США. А оскільки пандемія відкрила можливість віддаленої роботи, цифрові кочівники тепер сидять з ноутбуками у кафе та коворкінгах, які з’явилися по всьому місту. Сайт Nomad List визначає Медельїн як найкраще місце для віддаленої роботи в Латинській Америці після Буенос-Айреса та Мехіко.
Фото: unsplash/windandraven
Історія міста зробила його впізнаваним серед іноземців. У 1980-х і на початку 1990-х наркобарон Пабло Ескобар використовував Медельїн як базу для свого картелю, який контролював приблизно 60% світових поставок кокаїну. Боротьба з іншими торговими групами та оголошена Ескобаром війна колумбійській державі призвели до різкого зростання насильства, піднявши рівень убивств до 375 на 100 тисяч осіб у 1991 році. Сьогодні туристів приваблює Медельїн частково через це жахливе минуле. Серіал Netflix «Наркос» та інші популярні зображення в ЗМІ підвищили обізнаність про місто для покоління, яке народилося після епохи Ескобара.
Фото: unsplash/joelduncan
Але вони потрапляють у зовсім іншу атмосферу. Смерть Ескобара в 1993 році та роззброєння деяких воєнізованих угруповань у наступні роки частково придушили насильство. Інвестиції в освіту та інфраструктуру також допомогли, каже Наталія Кастаньо, керівниця Центру досліджень міста та навколишнього середовища університету EAFIT. Сьогодні рівень вбивств коливається близько 15 на 100 тисяч жителів — значно нижче, ніж у багатьох містах Латинської Америки та США. Бібліотеки, канатні дороги і навіть ескалатори були побудовані в найбідніших районах.
Фото: unsplash/michaelbaronr
Частково привабливість міста полягає в купівельній спроможності, якою користуються іноземці: у 2022 році колумбійський песо впав до рекордно низького рівня. У Медельїні можна орендувати порівняно недороге житло. «Ця орендна плата може бути недорогою для тих, хто звик до дорогих міст США, але це інша історія для місцевих жителів», – пише видання. За даними аналітичного сайту AirDNA, кількість доступних оголошень на Airbnb і Vrbo в Медельїні зросла на 45% (до 12 372 у червні з 8 532 роком раніше).
Орендна плата невпинно зростає. У районі Лаурелес, який є улюбленим місцем для туристів і цифрових кочівників через його обсаджені деревами тротуари, парки та тихі вулиці, — ціни на оренду підскочили на 80% лише за перші чотири місяці 2023 року. Це означає, що середня місячна орендна плата за квартиру площею 70 квадратних метрів зросла до 3,2 млн песо (близько 780 доларів) у квітні з 1,8 млн песо в січні.
Фото: unsplash/mike_swigunski
При цьому мінімальна місячна зарплата в Колумбії становить 1,3 млн песо. Крім того, все більше орендодавців здають житло на короткострокові терміни. Тому знайти квартиру на довгий період стало важко навіть місцевим жителям.
Фото: unsplash/massadrenaline
Такі тенденції викликали протести з боку місцевих жителів. У громадських місцях з’явилися яскраві жовто-чорні плакати з написом іспанською: «Ні грінго. Не дозволяйте колонізаторам завищувати ціни». Мешканці також почали скаржитися на зростаючий шум і безлад.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті