Комунальники почали демонтаж скульптури Дюймовочки на Троєщині
Автор блогу Ukrainian modernism врятував скульптуру від повного знищення та веде перемовини про її відновлення.
Автор блогу Ukrainian modernism врятував скульптуру від повного знищення та веде перемовини про її відновлення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На Троєщині почали зносити унікальну глазуровану скульптуру Дюймовочки. Автору блогу Ukrainian modernism Дмитру Соловйову вдалося врятувати її від повного знищення завдяки небайдужим людям.
Скульптура Дюймовочки розташована на території поліклініки №7 на вулиця Тараса Коваля, 18а (раніше Маяковського) з 1987 року. Дюймовочка вже страждала від вандалізму: в 2014 їй відбили голову. Поліклініка відреставрувала її головою манекена. «Втім, скульптура не перестала бути окрасою району в ансамблі з інтер’єрною керамікою поліклініки та мозаїкою на фасаді. Всі ці твори об’єднані природними мотивами», – зазначив автор блогу.
За його словами, днями поліклініка звернулася до комунальників з проханням демонтувати скульптуру.
«Друг надіслав мені фото демонтажу, і я поїхав на місце події рятувати мистецький твір – в вечір п’ятниці, з Подолу на Троєщину, не побоявшись заторів. Завдяки депутатці Ксенії Семеновій мені вдалося зв’язатися з директоркою поліклініки і вберегти скульптуру від подальшого руйнування. Я пояснив цінність Дюймовочки, і ми домовилися, що комунальники більше її не чіпатимуть. Потім з другом ми самотужки перенесли розколоті елементи в поліклініку, щоб вберегти від дощу і крадіїв», – повідомив Соловйов.
Наразі активіст веде переговори з директоркою про відновлення. У поліклініці пояснили свої дії скаргами місцевих на аварійність скульптури.
Фото: Тетяна Сотнікова
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті