Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 26249 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Перед тим, як настроювати систему відеоспостереження, необхідно визначитися з вибором типу камер: аналогових або IP. Перший варіант являє собою перевірену технологію, що давно використовується, тоді як другий — сучасне рішення, яке швидко зайняло провідні позиції.
У цій статті ми зібрали невеликий огляд ключових відмінностей між IP та аналоговими пристроями для відеоспостереження, розглянемо переваги та недоліки кожної з цих моделей, що допоможе вам оцінити всі їхні позитивні та негативні сторони та ухвалити обдумане рішення під час покупки.

Основні відмінності аналогових та IP камер спостереження
Аналогові камери спостереження використовують CCD або CMOS матриці для створення зображення. Після отримання аналогового зображення, пристрій перетворять його на цифровий формат, а потім знову повертають в аналоговий перед передачею сигналу на відеореєстратор або монітор з використанням коаксіального кабелю.
IP камера, навпаки, набагато простіше в цьому відношенні, тому, що вона відразу передає цифровий сигнал за допомогою інтернет-протоколу. Такий вид камери часто називають мережевим. Оскільки немає потреби в перетвореннях, швидкість передачі зображення значно вища. Отже, головна відмінність між цими двома типами камер полягає у форматі сигналу, і звідси випливають їхні переваги та недоліки. Про них ми докладно розповімо далі.
Плюси та мінуси мережевих та аналогових камер відеоспостереження
Аналогові камери відеоспостереження доступніші за бюджетом, це їхній основний плюс. Вони легко налаштовуються і передають відео безпосередньо на записуючий пристрій без кодування, але це може збільшити вразливість даних.
Хоча і роздільна здатність аналогових камер нижче, ніж в IP-камер, вони все ж таки здатні забезпечують високу якість картинки. Однак збільшення зображення може погіршити його чіткість, що не є характерним для цифрових камер. Аналогові камери більш надійні за умов нестабільного інтернет-з’єднання, вони працюватимуть попри збої.
Переваги аналогових камер:
- Низька ціна.
- Просте налаштування.
- Гарна якість зображення.
- Стабільна робота.
- Можна підключати до довшого кабелю.
- Низький ризик до вірусів та збоїв в інтернеті.
Недоліки:
- Складніший монтаж.
- Проблеми із перешкодами.
- Немає сигналу шифрування.
- Обмежені функції не надають можливості, такі як масштабування, що може бути незручно в деяких ситуаціях.
- Обмеження на відстані не підходять для спостереження на великі відстані.
IP камери не мають обмежень у роздільній здатності відео та забезпечують гнучкий доступ до записів на різних пристроях. Вони можуть бути підключені будь-яким зручним способом, включаючи кручену пару, оптичне волокно або бездротову передачу даних через Wi-Fi, що спрощує їх встановлення.
➤ Порада: «Якщо вам не підходить бездротова передача даних, але хочете зменшити кількість дротів, виберіть мережеву камеру за допомогою технології PoE (Power over Ethernet). Ця інновація дозволяє одним кабелем одночасно забезпечувати живлення та передачу інформації».
Переваги IP камер:
- Висока якість відео.
- Можливість двосторонньої розмови та запис звуку.
- Підтримка та керування з мобільного додатка.
- Опція бездротової передачі даних Wi-Fi (не для всіх моделей).
- Підтримка технології PoE (не всі камери).
- Високий рівень безпеки даних за умови гарного захисту мережі.
- Велика дальність передачі на кілька кілометрів.
- Розширені функціональні можливості.
Недоліки:
- Вартість вища порівняно з аналоговими камерами.
- Важливо мати швидкісний, добрий інтернет.
- Необхідність високопродуктивного ПК для одночасного приймання даних, коли встановлена мережа камер.
На завершення можна додати те, що кожна з типів камер має свої нюанси у роботі. Попри те, що аналогові камери потихеньку йдуть у минуле, не варто їх списувати з рахунків. Багато брендів вдаються до того, що модернізують їх, наприклад, Hikvision створили лінійку Turbo HD камер з технологією, через яку аналоговий сигнал перетворюється на цифровий.
У свою чергу IP камери стрімко розвиваються та займають нішу у багатьох галузях бізнесу та домашньої безпеки. Вони є практичним та універсальним обладнанням, яке легко інтегрується з розумними датчиками, сигналізацією та доступом до приміщення.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті