Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

17 вересня в музеї сучасного мистецтва МАМbo міста Болонья відбувся соло перформанс української художниці Марії Прошковської під назвою Farina.

У центрі проєкту – безупинне та витривале створення борошна з українського зерна, яке було пошкоджене російською ракетою. Протягом п’яти годин художниця демонструвала глядачам процес роботи з ручним жорном.

Таким чином вона хотіла привернути увагу до цінності кожної зернини для України, а також до того, наскільки складним є процес виробництва та розподілу пшениці в умовах повномасштабної війни та регулярних атак РФ.

«Цей перформанс є важливою частиною культурної дипломатії, оскільки покликаний нагадати місцевому населенню Італії про те, наскільки складними є умови роботи хліборобів в Україні. Ризикуючи власними життями, вони збирають врожаї та обробляють зерно у той час, як українські поля перетворилися на справжні поля битв», – пояснюють організатори.

Захід відбувся завдяки співпраці з художницею та кураторами проєкту — Лоренцо Бальбі та Джулією Пеццолі. Цим перформансом українська мисткиня також висловила свою вдячність місту і його мешканцям за тепло і прихисток, які вони отримали в перші місяці повномасштабного вторгнення.

Марія Прошковська народилася 1986 року в Києві. Її роботи присвячені проблемам гендерних соціальних досліджень, впливу травми на суспільство та фемінізму. Вона є лауреаткою спеціальної премії конкурсу молодих художників МУХі2017, спеціальної премії журналу VOGUE, учасницею American Arts Incubator в Україні та стіпендіанткою програми Women in Conflict 1325 Fellowship Programme в Шотландії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button