Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

V Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА відбудеться у Львові напередодні Міжнародного дня архітектора з 29 вересня по перше жовтня.

Серед заходів фестивалю: лекції та воркшопи, презентації нових українських об’єктів, екскурсії та пленери, нетворкінг і дискусії. На ВЕЖІ буде три головних локації, кожен день нова. Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» в самому центрі Львова, де фестиваль розпочався у 2018 році, й куди він остаточно повертається. Раніше це була одна з найзахищеніших будівель у Львові із стінами до трьох метрів завширшки, тому досі може надати додатковий захист на випадки повітряної тривоги.

На другий день запрошують у пам’ятку архітектури XV століття — Свірзький замок, 40 км від Львова. В останній день фестиваль завітає спортивно-розважального центру Leoland, до 2023 року відомого як палац спорту «Україна».

Лейтмотив ВЕЖІ 2023 — «Час України». Організатори пояснюють, що це означає фокус на вікні можливостей, яке відкрилося зараз для України в світі — не тільки отримати допомогу й підтримку від інших країн, але й показати світові своє найцінніше — талановитих людей.

На фестивалі важливими гостями будуть саме українські архітектори й архітекторки, які найяскравіше презентують Україну в світі. Одна з них — власниця і архітекторка архітектурного бюро С.Бабушкіна, голова дисциплінарної комісії АП НСАУ, архітекторка у МАНУ Катерина Романенко. Бюро С.Бабушкіна разом з Норманом Фостером проєктувало реконструкцію Європейської площі в Києві.Також вкотре на фестиваль завітає засновниця власної архітектурно-проєктної групи, заступниця голови архітектурної палати НСАУ Анна Кирій, яка розкаже про перше для України з 2014 року представлення на Венеційській архітектурній бієнале.

Крім того, цього року на фестиваль запрошені: Александр Яніцький (Alek Janicki) — польский митець, який, серед іншого, зробив інсталяцію-перформанс Black Satori («Чорне дзеркало») в Свіржі в межах Вроцлавського бієнале 2023; Пьотр Кухач (Piotr Chuchacz) — польський архітектор, який до кінця 2022 року очолював Палату архітекторів Польщі, тому особисто зустрічав українських біженців-архітекторів і допомагав їм залишатися корисними в професії;

Фабіо Гріллі — італійський архітектор, старший менеджер з проєктування у EMMAR (Дубаї, ОАЕ) — найбільшої девелоперської компанії всього арабського світу.

Відвідати фестиваль ВЕЖА можна буде безкоштовно, якщо зареєструватися до 20 вересня включно. Але на кожну подію треба реєструватися окремо — деякі форми вже відкриті, а слідкувати за початком реєстрації на всі події можна на сайті фестивалю.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button