УКУ реставрує головний історичний корпус зі скляною прибудовою
Проєкт реставрації чотириповерхового головного корпусу УКУ розробила архітектурна компанія abmk.
Проєкт реставрації чотириповерхового головного корпусу УКУ розробила архітектурна компанія abmk.
У липні Український католицький університет розпочав реставрацію головного корпусу університету на вулиці Свєнціцького, 17 в межах якої саму будівлю розширять за рахунок скляних прибудов, а також облаштують ліфт. Про це писало видання Zaxid.net.
Проєкт реставрації чотириповерхового головного корпусу УКУ розробила архітектурна компанія abmk. Він передбачає добудову триповерхових скляних просторів зі сторони внутрішнього двора, де облаштують доступну для маломобільних людей їдальню, аудиторії, конференц-зал, громадські і студентські зони. Загалом університет розшириться на близько 1000 квадратних метрів.
Також проєкт передбачає збільшення відкритості території навчального закладу, відновлення громадського, пішохідного сполучення з боку вулиці Стуса до вулиці Мушака, влаштування затишного подвір’я без автомобілів. Головна мета університету зараз – активувати та зробити корпус відкритим, забезпечити безбар’єрний доступ, повернути йому втрачені громадські функції, розповідали у прес-службі УКУ.
Проєктанти зазначають, що фасади прибудов будуть створені із світлопрозорих конструкцій, через які буде проглядатися історичний фасад будівлі.
Приблизна вартість робіт із реставрації корпусу становить 78 млн гривень, частково ці роботи профінансує німецька благодійна фундація. Реалізувати проєкт планують упродовж 2023-2026 років у кілька етапів.
У травні 2022 року виконавчий комітет Львівської міськради видав містобудівні умови та обмеження реставрацію та пристосування навчального корпусу з влаштуванням приміщень для освітніх потреб на території внутрішнього двору. У січні 2023 року Львівська ОВА погодила проєктну документацію, а в березні університет отримав дозвіл на виконання будівельних робіт від Держінспекції архітектури та містобудування.
Будівлю головного корпусу УКУ збудували за проєктом львівського архітектора Владислава Дердацького. У 1924-1926 роках вона функціонувала як VIII гімназія імені Короля Казимира Великого, у радянський період тут була школа №14. У середині 1996 роках будинок школи у аварійному стані передали Львівській богословській академії (тепер УКУ), що відреставрувала його власним коштом. Будинок внесений до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті