Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Josue Isai Ramos Figueroa / Unsplash

Україна потребуватиме близько 300 тисяч трудових мігрантів на рік, вважає директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова. Тези її виступу на Регіональному економічному форумі наводить Forbes.

Через війну Україна зазнала значних демографічних втрат. Наразі чисельність населення демографи оцінюють у 37,6 мільйона осіб.

У 2033 році населення може становити від 26 до 35 мільйонів, залежно від розвитку військових дій. У кожному разі Україну очікує депопуляція — незалежно від того, чи повернуться біженці. Це означає, що бракуватиме робочої сили.

«Ми не можемо відмовитися від імігрантів. Нам не вистачатиме будівельників. Доведеться інвестувати у робочу силу ззовні. До цього потрібно підготувати населення. Я не знаю, як бабуся в українському селі буде сприймати абсолютно іншу зовні людину з іншим способом життя… Це будуть, ймовірно, не поляки чи білоруси, а люди з бідніших країн», — зауважує Лібанова.

На думку дослідниці, зупиняти чи обмежувати міграцію не варто: це ключовий канал обміну технологіями, культурними надбаннями та новим мисленням. 

Лібанова також наголошує: щоб мотивувати людей працювати в Україні, необхідно відмовитися від політики дешевої робочої сили. На її думку, зарплата має становити близько 70% зарплати в сусідніх країнах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button