На вокзалах та в потягах Укрзалізниці працюватимуть маршали. Що вони робитимуть?
Їх завдання - контролювати безпекову ситуацію під час пасажирських перевезень.
Їх завдання - контролювати безпекову ситуацію під час пасажирських перевезень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Девʼятого жовтня пресслужба Укрзалізниці на своєму сайті повідомила про початок роботи служби маршалів залізничної безпеки. Їх основним призначенням буде контроль безпекової ситуації на вокзалах та поїздах, а також своєчасне реагування у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
У пресслужбі зазначили, що на відміну від своїх колег-охоронців, які працюють у службовій формі зі знаками розрізнення, маршали працюватимуть таємно. Це дозволить підвищити ефективність їх роботи, оскільки ні добропорядні громадяни, ні зловмисники не зможуть їх ідентифікувати.
Такі маршали є поширеною практикою в авіаційних перевезеннях та мають назву «sky marshal» або «air marshal». В Укрзалізниці пояснили, що маршали є спеціально підготовленими фахівцями, які повинні оцінювати ризики в пасажирських перевезеннях та оперативно реагувати на загрози. Перші працівники цієї охорони розпочали свою роботу у вересні на одному із популярних західних напрямків, що наразі потребує найбільшої уваги.
У пресслужбі також зазначили, що з початком повномасштабного вторгнення Укрзалізниця посилила безпековий контроль на залізничних обʼєктах. Зокрема, у рамках реалізації проєкту «Залізна безпека» компанія запровадила супровід воєнізованої охорони у 9 пасажирських поїздах.
Нагадаємо, що нагальною темою досі залишається протидія насильству під час пасажирських перевезень. Наприклад, 15 травня 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України зʼявилась петиція з проханням створити окремі вагони для жінок та чоловіків у потягах АТ “Укрзалізниця”, яка за перші чотири дні зібрала майже половину необхідних підписів. А 23 червня цього ж року Укрзалізниця оголосила про створення окремих жіночих вагонів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті