Створено мапу перейменованих вулиць Києва від початку вторгнення
Результати дерусифікації тепер можна побачити на інтерактивній мапі
Результати дерусифікації тепер можна побачити на інтерактивній мапі
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Інтернет-журнал Bird in Flight презентував інтерактивну мапу перейменованих вулиць столиці.
На мапі зібрані всі перейменовані у межах дерусифікації вулиці Києва. Для зручності вони зафарбовані різними кольорами, а щоб дізнатись історію перейменування вулиці, потрібно натиснути на неї. Користувачі також можуть здійснювати пошук за старими та новими назвами вулиць.
Процес дерусифікації вулиць розпочався у 2014 році з початком вторгнення Росії в Україну, і протягом 2014-2022 років у Києві змінили 436 топонімів. У квітні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення, КМДА оголосила збір пропозицій щодо перейменування міських обʼєктів, пов’язаних із Росією та Білоруссю.
Процедура перейменування складається з таких кроків:
Олександр Алфьоров, голова експертної комісії, в інтервʼю The Village наголошує, що під час перейменовування вулиць потрібно обовʼязково враховувати міський контекст.
«Ми стикаємося з тим, що певні явища набирають попиту винятково через те, що за них більшість. Але більшість не означає якість», – каже Алфьоров.
18 травня цього року депутати Київради підтримали перейменування 23 вулиць, а в липні в трьох районах Києва стартували громадські обговорення пропозицій щодо зміни назви низки вулиць. Громадяни продовжують створюють нові петиції щодо перейменування вулиць Києва на порталі Київської міської ради. Переважно кияни пропонують перейменувати вулиці на честь історичних діячів, полеглих героїв України та діячів культури.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті