Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Палац Розділ/Facebook

Українська компанія EFI Group оголосила про запуск конкурсу бізнес-ідей для відновлення палацу Жевуських-Лянцкоронських, що у Роздолі Львівської області. У серпні цього року Львівська ОВА повідомила про плани відновити палац.

Компанія хоче знайти найкращі бізнес-плани для найбільш ефективного відновлення палацу та прилеглої паркової зони. Організатори конкурсу наголосили, що бізнес-ідея повинна не лише відновити обʼєкт, а й зробити його центром економічної та культурної активності.

Історія палацу

Палац Жевуських-Лянцкоронських був збудований у 1740 році дідичем Роздолу Міхалом Жевуським. У ньому зберігалась значна колекція живопису: поруч із сімейними портретами висіли твори італійських та нідерландських художників. У палаці знаходилась бібліотека, що налічувала близько 20 000 томів, що було значною колекцією на ті часи. Також у маєтку зберігались 120 000 фотографій із зображенням творів епохи Відродження, зроблені в музеях і приватних колекціях по всьому світу. Вважають, що за цими знімками можна було б прослідкувати, які твори мистецтва вже втрачено.

Наприкінці XIX століття у палаці був власний водогін, а згодом з’явилося електричне освітлення німецької компанії «Siemens&Halske» та інші технічні новинки. Палац, виконаний у стилі французького ренесансу, оточений парком, де раніше вирощували різноманітні екзотичні рослини. Цей парк є складовою природно-заповідного фонду України.

У якому стані палац зараз?

З приходом радянської влади у 1939 році у маєтку облаштували притулок для дітей-сиріт, а в другій половині минулого століття там створили санаторій «Розділ», який діяв до 2004 року, після чого його продали київській ТОВ «Мережа відпочинку». З того часу палац занепадає.

Фото: Палац Розділ/Facebook

Що пропонують організатори конкурсу?

EFI Group пропонують учасникам три основні концепції відновлення:

  • Школа-пансіон англійського типу (випускники якої отримають міжнародний сертифікат й зможуть вступати в найкращі виші світу)
  • «Готельний комплекс» (що може призвести до збільшення загального туристичного потоку в Роздолі, сприятиме розвитку інфраструктури та послуг й надасть можливість зануритися в атмосферу минулого та відчути його дух)
  • «Реабілітаційний центр для військових» (який відповідатиме вимогам часу та потребам наших захисників)

Організатори наголошують, що не обмежують творче вираження: учасники конкурсу також можуть розробити і власний бізнес-план. Проте ідея повинна відповідати вимогам проєкту, оскільки палац – це витончений монумент історії, який потрібно зберегти, додають в компанії.

Критерії відбору

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати фізичні та юридичні особи, які прагнуть зберегти та відновити пам’ятку архітектури та мають якісний бізнес-план. Ідеї будуть оцінювати за оригінальністю, стійкістю бізнес-моделі та внеском у збереження культурної спадщини.

Заявки на прийматимуть до першого листопада 2023 року через офіційний сайт EFI Group або пошту. Переможці конкурсу будуть оголошені 1 грудня 2023 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button