Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 324 днів. За цей час ми опублікували 26483 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Rhett Wesley / Unsplash

Наразі в середньому 37% абонентів фіксованих інтернет-мереж в Україні мають підключення, стійке до тривалих знеструмлень, повідомив Liga.Tech директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик.

Під час відключень електрики перевагу матимуть ті абоненти, що отримують послугу за технологією PON — passive optical network, пасивна оптична мережа.

Оператори переходять на стійкіші технології нерівномірно. Найгірша ситуація — в Києві, лише 9% мереж підтримують PON. Натомість у Львові, Київській, Рівненській, Тернопільській областях — близько 60%.

80% трафіку йде через вайфай, а 20% — через мобільну мережу. Коли зникає електрика, люди перемикаються на мобільний інтернет, який фізично не може пропустити вп’ятеро більший потік даних. Відповідно, наявність фіксованого інтернету вдома дозволить довше бути з мобільним зв’язком.

У Мінцифрі радять громадянам купити павербанк для вайфай-роутера. Навіть коли оператор надає доступ до інтернету, вдома слід самостійно потурбуватись про живлення роутера під час знеструмлень.

Щодо мобільних операторів, то з минулого року їх усії зобов’язали підтримувати мережі упродовж 72 годин без електроенергії. Регулятор стверджує, що оператори досі не готові до трьохденних блекаутів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button