Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 23579 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов / Facebook

На вул. Хрещатик, 48 розбирають памʼятку архітектури – будинок, зведений у 1880 році, що пережив підрив вулиці ще у 1941 році. Про це заявив активіст Дмитро Перов.

15 жовтня волонтери зафіксували порушення памʼяткоохоронного законодавства та склали звернення до поліції. Проте наступного дня роботи з демонтажу продовжились.

Фото: Дмитро Перов / Facebook

«Власнику будівлі неодноразово направлялися приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА щодо припенення протипрпвних дій. Однак, роботи продовжуються», – заявив Перов.

Фото: Дмитро Перов / Facebook

Історія будинку

Будівля за адресою Хрещатик, 48 є прибутковим будинком швейцарського купця Целестина Верле. Він мав власний магазин годинників на протилежному кінці вулиці. Верле був завідувачем годинника університетської обсерваторії та мав гарну репутацію в місті.

Фасад будинку виконано в мотивах неоренесансу. На малюнку ажурних ґрат балконів є ініціали домовласника — літери «Ц.В.». Внутрішнє планування неодноразово змінювалось, а за радянських часів два верхніх поверхи переоблаштували під комунальні квартири.

У 1999 році фонд «Духовна спадщина» заснував в одній із комунальних квартир одразу три музеї: Музей грамплатівок та старовинних музичних інструментів, Музей Хрещатика та Музей народного побуту.

Що відбувається з будинком зараз?

Фото: Мапа реновації, вересень 2012

У 2007 році будинок разом з орендарями було включено до списків приватизації, а у 2011 його вперше атакували рейдери.

Вдруге рейдери прийшли на початку 2014 і розгромили всі три музеї. До кінця року всі три музеї припинили роботу і було розпочато будівельні роботи з перепланування пам’ятки архітектури у ресторан. Тоді ДАБІ заборонила роботи, посилаючись на те, що будинок є памʼяткою архітектури, а перепланування передбачає істотні зміни будівлі.

Проте у 2018 році сумнозвісний Окружний адмінсуд Києва визнав реконструкцію законною, і будівництво було продовжено.

Зараз будівля завішана будівельним рядном та рекламним банером, будівельні роботи тривають.

Нагадаємо, нещодавно кияни зібрались на толоку для збереження будинку Сікорського.
А на Рейтарській поновили демонтаж будинку ХІХ століття.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button