У Румунії створюють найбільший в Європі заповідник — із рисями та зубрами
«Європейський Єллоустоун» охоплюватиме понад 100 тисяч гектарів гірського масиву в Трансильванії.
«Європейський Єллоустоун» охоплюватиме понад 100 тисяч гектарів гірського масиву в Трансильванії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Румунії збираються створити «європейський Єллоустоун» — найбільший на континенті заповідник дикої природи. Йдеться про понад 100 тисяч гектарів гірського масиву Фегераш у Трансильванії, повідомляє The Guardian.
На густо порослих лісом схилах гір, серед водоспадів і мальовничих озер, живуть вовки, рисі, зубри і, звісно, ведмеді.
Популяція зубрів у Румунії зникла двісті років тому. Кілька років тому Фонд збереження Карпат почав переселяти цих тварин із Німеччини та Польщі. Фахівці вважають, що зубри довгий час були відсутньою ланкою в біосистемі трансильванських Карпат. Порахували, що для відновлення популяції потрібно досягти кількості у сто тварин.
Фонд викуповує ділянки лісу, щоб зберегти його від вирубування. Вже купили майже 27 тисяч гектарів лісів і луків. Мета — захистити якомога більшу площу дикої природи, що дозволить існувати великій кількості хижаків.
Крім того, рейнджери патрулюють 75 тисяч гектарів, на ще 78 тисячах гектарів фонд викупив права на полювання — щоб запобігти лісозаготівлі та вбивству тварин. Облаштували розплідники дерев, які висаджують на площах, що потребують відновлення рослинності.
Одночасно допомагають місцевим громадах розвивати екотуризм. Тим, хто потрапив на Фегераш, гарантована зустріч із ведмедями — ті навіть виходять на автодороги, зупиняючи автівки та випрошуючи у водіїв їжу. Чимало хто підгодовує ведмедів, хоча цього робити не можна. Ведмеді також регулярно заходять на територію готелей — тому власники тримають великих собак, щоб їх відганяти.
Серед туристичних пропозицій природоохоронного фонду — ферма «Кобор» площею 500 гектарів. Вона розташована у Тікушу-Вечі, за півтори години від Брашова. Дорогами їздять запряжені конями вози, на полях люди працюють косами.
Переночувати можна у відреставрованих сільських хатах.
на фермі «Кобор» розводять не лише худобу, але й традиційну породу карпатських вівчарок, виведених спеціально для захисту від ведмедів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті