Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

20 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті». Розповідаємо, що зміниться, якщо ВРУ підтримає законопроєкт.

Строки навчання

За пропозицією законопроєкту річне навантаження на денній формі навчання становитиме 30–80 кредитів ЄКТС (кредит – одиниця вимірювання навчального навантаження студента). Такий великий діапазон означає, що студенти зможуть самі розподілити кількість кредитів впродовж терміну навчання. Наприклад, можна буде пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки. Або навпаки — отримати ступінь за 6 років.

Вибір спеціальності

Також законопроєкт пропонує навчальним закладам запровадити міждисциплінарні програми на бакалаврському рівні. На таких програмах вступники спершу зможуть обрати галузь, а після 60-120 кредитів ЄКТС (приблизно 1-2 роки) обрати конкретну спеціальність.

Скасування заочного та вечірнього навчання

Законопроєкт пропонує закладам освіти відмовитись від заочної та вечірньої форм навчання та розвивати дистанційну форму, яка поширена у ЄС. На відміну від заочної та вечірньої, дистанційна форма не потребує регламентації, а студенти самостійно можуть обирати час та місце для занять у межах графіку навчання, стверджують автори законопроєкту.

У законопроєкті зазначають, що студенти, які зараз здобувають освіту за вечірньою та заочною формами навчання, зможуть закінчити свої програми в такому ж форматі.

Нагадаємо, нещодавно Хмарочос розповів, чим харчуються учні в європейських школах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button