Уряд затвердив законопроєкт про зміни у вищій освіті
Які нововведення пропонує законодавець?
Які нововведення пропонує законодавець?
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
20 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті». Розповідаємо, що зміниться, якщо ВРУ підтримає законопроєкт.
За пропозицією законопроєкту річне навантаження на денній формі навчання становитиме 30–80 кредитів ЄКТС (кредит – одиниця вимірювання навчального навантаження студента). Такий великий діапазон означає, що студенти зможуть самі розподілити кількість кредитів впродовж терміну навчання. Наприклад, можна буде пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки. Або навпаки — отримати ступінь за 6 років.
Також законопроєкт пропонує навчальним закладам запровадити міждисциплінарні програми на бакалаврському рівні. На таких програмах вступники спершу зможуть обрати галузь, а після 60-120 кредитів ЄКТС (приблизно 1-2 роки) обрати конкретну спеціальність.
Законопроєкт пропонує закладам освіти відмовитись від заочної та вечірньої форм навчання та розвивати дистанційну форму, яка поширена у ЄС. На відміну від заочної та вечірньої, дистанційна форма не потребує регламентації, а студенти самостійно можуть обирати час та місце для занять у межах графіку навчання, стверджують автори законопроєкту.
У законопроєкті зазначають, що студенти, які зараз здобувають освіту за вечірньою та заочною формами навчання, зможуть закінчити свої програми в такому ж форматі.
Нагадаємо, нещодавно Хмарочос розповів, чим харчуються учні в європейських школах.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті