Каналізаційний ставок у Швеції став місцем відпочинку. Як це можливо? (фото)
Міське озеленення не може складатися лише з акуратних газонів і бордюрів, стверджують архітектори.
Міське озеленення не може складатися лише з акуратних газонів і бордюрів, стверджують архітектори.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У шведському місті Уппсала облаштували ставок для зливових вод, який одночасно став і місцем для прогулянок, повідомляє Dezeen.
Раніше тут був військовий тренувальний полігон — exercisfältet. Потім його перетворили на парк, а територію навколо стали активно забудовувати. Відповідно, ландшафт став вбирати менше води.
Проєктувальники з White Arkitekter вирішили зробити не просто інфраструктурний об’єкт для каналізування та очищення води, а повноцінне біорізноманітне середовище. Зазначають, що нині від архітекторів очікують проєктів громадських просторів, адаптованих до кліматичних змін.
З північної сторони ставка — житлова забудова, уздовж неї збудували пряму променаду. З південного боку, ближче до природного ландшафту облаштували хвилеподібний місток із дерев’яним покриттям.
Необроблене дерево та кортенову сталь використали, щоб мінімізувати потрапляння зайвих речовин у воду.
Підхід, який застосували до цього проєкту, — поширений на півночі Європи. Це якнайменше штучності та якнайбільша економія ресурсів.
«Щоб зупинити стрімке скорочення біорізноманіття, мусимо створювати у містах більше простору для екосистем, які багато людей вважають неохайними і непривабливими, — пояснює головна архітекторка White Arkitekter Шарлотта Росмарк. — Міське озеленення не може складатися лише з акуратних газонів і бордюрів».
«Але стихійна екосистема в міському контексті також повинна бути привітною для пересічного мешканця міста, і саме тут важливим є чітко видимий дизайн», — додає вона.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Це Швеція,панове,а не Україна.
Там культура,чистота і затишок,до якого українцям ніколи не дорости,бо звикли жити і баблятися в гівні.