Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 23554 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов/Facebook

У Києві до «Будинку з комахами», також відомого як будинок Марії Станіславської, знову звезли будівельну техніку, повідомив активіст Дмитро Перов.

«З 2021 року історичну будівлю неодноразово намагалися демонтувати. Зокрема, на сьогодні частково розібраним лишається праве крило будинку», – коментує Перов.

Історія будинку

Фото: Дмитро Перов/Facebook

У жовтні 2020 року на вулиці Володимирській 95/42 розпочалося будівництво впритул до будинку на вулиці Володимирська, 93. Через дії забудовника будинок опинився в аварійному стані: через буріння під палі у квартирах почала розходитись підлога, сипались стіни, осідали двері, а у під’їзді — валилися сходи та тріскались труби.

У серпні 2021 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс будинок до переліку пам’яток. Проте тодішній власник пам’ятки, який зводив на сусідній ділянці офісний центр, не полишав намірів знести її.

Забудовник запропонував власникам квартир викупити їх помешкання, щоб знести будинок та збільшити площу забудови. Згодом він почав руйнувати інтерʼєр памʼятки, знімати вікна та розбирати дах, хоча не мав на це погоджень.

Наступного року Окружний адмінсуд позбавив будинок охоронного статусу, однак рішення ще не набуло чинності. На початку цього року Офіс Генпрокурора подав апеляційну скаргу, а Шостий апеляційний адміністративний суд продовжив розгляд справи. Забудовник, не чекаючи на рішення суду, у квітні цього року почав зносити будинок. 

У травні Міністерством культури будинку було надано статус памʼятки архітектури. Тоді КМВА доручили поінформувати власника пам’ятки про занесення пам’ятки культурної спадщини до Державного реєстру.

Нагадаємо, у Києві на Гончара, 60 ОСББ понівечило місток Садиби Лапинських.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button