Бібліотека Вернадського та Будинок меблів стали пам’ятками архітектури
Загалом до Реєстру об’єктів культурної спадщини внесли п'ять будівель.
Загалом до Реєстру об’єктів культурної спадщини внесли п'ять будівель.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26307 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Український міжнародний інститут відновлення опублікував список пʼяти будівель, які нещодавно було додано до Реєстру об’єктів культурної спадщини.
Статусу об’єктів культурної спадщини набули такі будівлі:
Інститут відновлення разом з Мінкультом започатковують системну розробку облікових документацій цінних пам’яток та внесення їх у реєстр для захисту від знесення та радикальної перебудови, йдеться у дописі.
«Майже кожного місяця у процесі реконструкції зносять історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані», – коментує голова Інституту Віталій Молочко.
В Інституті вважають, що проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про знесення тоді, коли руйнування вже розпочались, а органи охорони лише розводять руками.
Також підсумовують, що наразі розпочали розробку документацій цінних пам’яток як приклад для всіх організацій, які спроможні розробляти таку документацію, аби вирішити не тільки питання цінних будівель, а й спірних. В Інституті закликають такі організації приєднуватись до роботи, щоб запобігти втраті наявної цінної архітектурної спадщини.
Нагадаємо, минулих вихідних кияни вийшли на протест проти знесення історичної забудови.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті