Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25015 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Вид на мікрорайон Хімік у 2007 році. Фото: Анастасія Федоренко, CC BY-SA 3.0

Росія кинула значні сили на Авдіївку й від 10 жовтня фактично рівняє місто з землею артилерією й авіабомбами, поки увага світової спільноти прикута до подій у Секторі Газа, йдеться у матеріалі Текстів.

До повномасштабного вторгнення в Авдіївці жило понад 30 тисяч мешканців, зараз їх залишилося близько тисячі. Частина міста забудована радянськими багатоповерхівками, але здебільшого це великий приватний сектор.

Дехто з жителів відмовляється евакуюватися. Так, нещодавно у МВС повідомили, що вдалося вивезти з міста вчительку української мови Раїсу Костричко, яка довго відмовлялася покидати рідне місто.

Раїса Костричко з кішкою Машею. Фото: МВС

Супутникові знімки свідчать, що до жовтня значних пошкоджень Авдіївки не було, попри роки перебування поруч із лінією фронту.

Активні бойові дії тривають на території Авдіївського коксохімічного заводу. Ось коксохім на супутникових знімках третього серпня:

А тут видно руйнування станом на 18 жовтня:

Інститут вивчення війни повідомляє, що Росія зосередила навколо 40 тисяч солдатів і продовжує перекидати сили.

При цьому місто штурмують «м’ясними хвилями». Це загони піхоти «Шторм-Z», які складаються переважно з погано озброєних та непідготовлених в’язнів. Під час цих «м’ясних штурмів» росіяни втрачають 40-70% особового складу.

Днями міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що російські війська вже втратили в районі Авдіївки приблизно чотири тисячі своїх солдатів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button