Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: u24.gov.ua/safeskies

Професор Єльського університету Тімоті Снайдер запускає збір на систему ситуаційного оповіщення Повітряних сил ЗСУ «Безпечне небо».

Відомий історик приїздив до Києва як амбасадор UNITED24 у вересні. Йому продемонстрували роботу системи.

«Торік Росія розпочала масовані удари дронами по цивільній та критичній інфраструктурі з неприхованою метою позбавити українців доступу до базових життєвих потреб. Минулого року я зібрав кошти на антидронну систему для захисту Києва, — зазначає Снайдер. — Немає сумніву, що Росія знову завдаватиме ударів по цивільній інфраструктурі».

«Безпечне небо» — це система сенсорів ідентифікації повітряних цілей, розроблена в Україні.

Вона здатна виявляти повітряні цілі, навіть ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їхній маршрут. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.

Систему вже тестували проти крилатих ракет і дронів Shahed 136. Під час випробувань в 11 регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки.

Для ефективного захисту країни потрібно 12,5 тисячі акустичних сенсорів. Перша ціль — 2,5 тисячі сенсорів загальною вартістю 950 тисяч доларів.

Тімоті Снайдер — професор Єльського університету. Досліджує тоталітаризм і націоналізм у Східній Європі, зокрема історію України ХХ століття. В Україні виходили його книжки «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним», «Червоний князь», «Перетворення націй», «Чорна земля. Голокост як історія і застереження».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button