Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26323 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Маріуполь туристичне місто/Facebook

Російські окупанти остаточно зруйнували будівлю Маріїнської жіночої гімназії в Маріуполі, повідомили у Маріупольській міській раді.

«Російські загарбники продовжують нищити нашу історію, культуру, архітектурні пам‘ятки. Будівлі, які були невід’ємною частиною пам‘яті та історії Маріуполя, тепер перетворилися на груду каміння», – коментують у міській раді.

https://t.me/mariupolrada/17322?embed=1&mode=tme

У березні 2022 року окупанти розбомбили гімназію, а у грудні того ж року розпочали її демонтаж. Тепер історичну будівлю остаточно зруйновано.

Гімназія була збудована у 1894 році та пережила Першу та Другу світові війни. Всередині будівлі був музей з речами дівчаток-гімназисток, автентичними дерев’яними дверима, дерев’яними підлогами та величними колонами, розповідають у БФ «Має значення». У підвалах гімназії за радянських часів було влаштовано бомбосховище, яке стало притулком сотень людей, що ховалися під час боїв за Маріуполь у 2022 році.

У 2021 році маріупольці ініціювали надання історичній будівлі статусу пам’ятки архітектури.  Розгляд заявки був запланований на кінець лютого 2022 року у Донецькій ОДА, проте через повномасштабне вторгнення цього так і не сталось.

Нагадаємо, минулого року окупанти почали зносити маріупольський «Будинок з годинником».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button