Польські перевізники анонсували двомісячну блокаду кордону з Україною
Більшість із вимог — «дивні та в принципі невиконувані», зазначають в українському уряді.
Більшість із вимог — «дивні та в принципі невиконувані», зазначають в українському уряді.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Польські перевізники заявили, що третього листопада заблокують пункти перетину кордону з Україною на знак протесту.
Заступник міністра розвитку громад Сергій Деркач підтвердив Forbes, що уряд отримав від перевізників Польщі перелік вимог — більшість із них «дивні та в принципі невиконувані».
У вимогах ідеться про блокування руху вантажного транспорту на два місяці.
Польські перевізники вимагають повернути дозвільну систему для українських перевізників, яку скасували торік із початком транспортного безвізу, посилити правила перевезень за ЄКМТ та заборонити українським перевізникам реєструвати компанії в Польщі. Крім того, хочуть мати окремі черги на всіх кордонах для порожніх фур, у електронній черзі для авто на номерах ЄС та отримати доступ до української системи «Шлях».
Остання вимога дає можливість вільно виїжджати українцям призовного віку, зазначає ЄП.
Водночас офіційної інформації про перекриття кордонів з боку польського уряду не надходило.
Тож які саме пункти пропуску та на який період можуть бути заблоковані, наразі невідомо. У медіа з’являлася інформація про пункти Корчова–Краковець, Дорогуськ–Ягодин та Гребенне–Рава-Руська. А за даними Міжнародної транспортної асоціації України, блокувати кордон поляки планують до кінця року.
Зараз кордон із Польщею перетинають 40-50 тисяч вантажівок на місяць, що в річному вимірі принаймні вдвічі більше, ніж до війни. Польські перевізники, які домінують на європейському ринку вантажних перевезень, бачать у цьому загрозу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті