Про готовність енергосистеми до зими та графіки відключень електроенергії. Розповідає гендиректор YASNO
Енергосистема України готова до зими, однак у разі активізації обстрілів, може виникнути потреба в обмеженні споживання електроенергії.
Енергосистема України готова до зими, однак у разі активізації обстрілів, може виникнути потреба в обмеженні споживання електроенергії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25548 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, енергосистема України готова до зими 2023-2024 року. Однак, у разі активізації обстрілів може виникнути потреба в обмеженні споживання електроенергії.
У інтерв’ю виданню LIGA.net Коваленко заявив, що станом на жовтень 2023 року ДТЕК Енерго вже відремонтувала 19 блоків, які були пошкоджені внаслідок російської агресії. Це означає, що країна має достатню генераційну потужність. Однак, гнучкість енергосистеми зменшилася через пошкодження ліній електропередач.
У серпні 2023 року, коли через спеку споживання було підвищене, а багато генерувальних потужностей ще перебували на ремонті, Україна успішно забезпечила потреби населення і бізнесу в електроенергії. Це свідчить про те, що країна має достатню генераційну потужність для забезпечення потреб навіть у зимовий період, коли споживання електроенергії зростає.
Україна розширила можливості для імпорту електроенергії. Це дозволило компенсувати зменшення генераційної потужності внаслідок пошкоджень і забезпечити потреби в електроенергії в пікові години споживання.
Графіки відключень електроенергії будуть застосовані за потреби, у міру виникнення потреб в мережі. Графіки не змінилися радикально з погляду підходів і візуалізації. Однак, є деякі зміни в конкретних будинках.
Щодо зменшення споживання в піки, Сергій Коваленко радить уникати вмикання потужних пристроїв, таких як пралка, посудомийка і бойлер, в ці пікові години. Розподіліть споживання електроенергії більш рівномірно протягом дня, зосереджуючи його більше вдень і вночі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті