Україні знадобиться 757 років на розмінування
Україна вже випередила Афганістан і Сирію, ставши найзамінованішою країною світу.
Україна вже випередила Афганістан і Сирію, ставши найзамінованішою країною світу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україні знадобиться 757 років на розмінування території за допомогою наявних ресурсів і методів, згідно з оцінками словацького аналітичного центру GLOBSEC, повідомляє TIME.
За більш як 600 днів повномасштабного російського вторгнення Україна випередила Афганістан і Сирію, ставши найзамінованішою країною світу.
Нерозірваними боєприпасами забруднено приблизно одна третина території. Насправді більша частина з цих потенційно замінованих 175 тисяч квадратних кілометрів, радше за все, не є небезпечними. Але навіть якщо 1% цих площ справді начинений мінами, це все одно вдесятеро більше, ніж забруднена територія Афганістану.
Станом на перше листопада, щонайменше 264 цивільних загинули та понад 830 дістали травми через міни. Ці цифри, надані Мінекономіки, не враховують окупованих Росією територій та зон, на яких тривають активні бойові дії.
За оцінками Світового банку, вартість проєкту з розмінування України може перевищити 37 мільярдів доларів.
Водночас фахівці з розмінування вважають, що процес можна прискорити завдяки прихильності українців до технологій та інновацій.
«У найближчі три роки ми побачимо фундаментальні зміни в тому, як здійснюється гуманітарне розмінування в Україні, і це вплине на протимінну діяльність у всьому світі», — вважає Пол Хеслоп, керівник програми ООН Mine Action.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті