Майстерні київських художників відімкнули від світла й тепла
Митці з майстерень та Художня академія вже кілька років сперечаються через котельню.
Митці з майстерень та Художня академія вже кілька років сперечаються через котельню.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26305 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
П’ять діб 80 майстерень творчої спільноти БЖ-Арт у Києві відключено від світла та опалення, повідомляє художник Матвей Вайсберг.
За його словами, майстерні на вулиці Лук’янівській 69/71 відключив ректор Художньої академії (НАОМА) Олександр Цугорка.
«У наших майстернях зберігаються сотні художніх творів, які нема куди перевезти від холоду й пов’язаного з цим руйнування. Я гарантую, що будь-яке пошкодження картин, скульптур, графіки тощо, буде приводом до подання позову до суду», — зауважує Вайсберг.
Дев’ятиповерховий будинок було зведений у 1970-ті роки як гуртожиток для студентів творчих вишів. Зараз один із під’їздів займає об’єднання БЖ-Арт, засноване в 1990-х.
Митці з майстерень та Художня академія вже кілька років сперечаються через котельню — окрему будівлю, розташовану поряд із гуртожитком. НАОМА стверджує, що майстерні перевантажують електромережу, а художники не платять за електрику. Зараз роботу котельні планують переспрямувати на опалення сусіднього будинку, де розташовано приватний хостел, пояснює Інший Київ.
Художник Андрій Зяблюк стверджує, що БЖ-Арт пропонували Академії виокремити частку потужностей, аби арт-спільнота сплачувала за електрику напряму ДТЕК, але цього не було зроблено.
Зараз Цугорка пропонує майстерням самостійно окремо підключитися до оператора електромережі. Художники стверджують, що це коштує надто дорого — наприклад, університету Карпенка-Карого за самостійне підключення попередньо нарахували 9 мільйонів гривень.
Вчора, шостого листопада, художники БЖ-Арт зустрілися з Цугоркою та виконувачем обов’язків міністр культури Ростиславом Карандєєвим. За словами Вайсберга, ректор відповідав на всі пропозиції, зокрема і з боку очільника Мінкульту, «рішучою відмовою».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті