Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 278 днів. За цей час ми опублікували 23491 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов/Facebook

Учора активісти спільноти «Спадщина» заблокували проїзд будівельної техніки до охоронної зони Будинку з комахами на Володимирській, 93. Зараз роботи зупинені.

Небайдужі кияни провели фотовиставку зруйнованих історичних будинків на в’їзді до будівельного майданчика, роблячи одразу дві справи: блокування будівництва та привернення уваги до проблеми знищення історичної забудови Києва.

Фото: Дмитро Перов/Facebook

Через будівельні роботи впритул до будинку у ньому почали зʼявлятись тріщини. Будівельники вивозили ґрунт з майданчика, оголюючи фундамент будівлі, а через риття котловану права частина будівлі почала нахилятись вбік, через що вона могла взагалі провалитись.

Фото: Дмитро Перов/Facebook

Виклики поліції на місце робіт не допомагали – вона розводила руками і казала, що це «приватна територія». Попри те, що відповідно до закону про охорону культурної спадщини, нове будівництво ближче 20 м до памʼятки заборонене.

«Тож, ми вирішили допомогти правоохоронцям і зупинити заїзд будівельної техніки», – прокоментував активіст Дмитро Перов.

Фото: Спадщина/Telegram
Фото: Дмитро Перов/Facebook

Тепер активісти чекають, щоб прокуратура наклала арешт на земельну ділянку та будівельну техніку – раніше до прокуратури вже було подано відповідне звернення.

Нагадаємо, у 2020 біля будинку вперше почали відбуватись будівельні роботи – тоді у будинку почали зʼявлятись тріщини та тріснула водопровідна труба. Тоді в КМДА та поліції на звернення мешканців не реагували. У 2021 будинку надали охоронний статус, проте вже тоді більшість людей виїхали зі своїх аварійних квартир, а будинок продовжили руйнувати. У 2022 році суд позбавив будинок охоронного статусу.

У квітні цього року забудовник продовжив роботи, але через приписи КМДА в нього забрали техніку, після чого він продовжив розбирати памʼятку вручну – тоді будинок позбавився півтора поверху правого крила.

У травні київські активісти створили у будинку громадський простір, а у червні Мінкульт вніс Будинок з комахами до памʼяток архітектури місцевого значення. Наприкінці жовтня до будинку знову звезли будівельну техніку.

Будинок Марії Станіславської, також відомий як Будинок з комахами, збудований у 1893 році та має унікальний інтер’єр: на плафоні парадних сходів зображено рослинний декор з гіпертрофованими комахами, зокрема мухами, у стилі модерн.

Нагадаємо, забудовник відновив будівництво біля Соломʼянського ландшафтного парку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button