Інженери хотіли підірвати обеліск біля цирку, але відмовилися від ідеї вибуху в центрі Києва
Тому стелу Перемоги планують переосмислити, надати монументу інших сенсів.
Тому стелу Перемоги планують переосмислити, надати монументу інших сенсів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Радянський обеліск на Галицькій площі в Києві планували спершу знести керованим вибухом. Про це в ефірі KyivFM повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Стелу Перемоги звели у 1982 році до святкування «1500-річчя» Києва. Ця стела стала частиною ансамблю на честь перемоги у Другій світовій війні — разом із площею Перемоги, нещодавно перейменованою на Галицьку, та початком проспекту, який віднедавна має назву Берестейський.
У вересні з обеліска демонтували бічні зірки, анотацію російською мовою та змінили рік початку Другої світової війни з 1941-го на 1939-й. Минулої суботи, четвертого листопада зняли триметрову зірку з верхівки. Її зберігатимуть у музеї авіації.
За словами Старостенко, сама ця зірка не підпадала від закон про декомунізацію, але експерти зійшлися, що вона несе величезне ідеологічне навантаження. Щодо самого обеліску, то її планували підірвати.
«Перша ідея була його дісно знести. Коли почали фахівці, будівельники, інженери працювати, як же то зробити — а це величезна лита конструкція, 42 метри, це не так просто, — був запропонований метод керованого вибуху, як то було зроблено свого часу в Ризі, — розповіла Старостенкою — Але у нас в країні війна, і наша Галицька площа густонаселена, тому вирішили, що недоцільно робити керований вибух майже в центрі міста».
Тому стелу Перемоги планують переосмислити, надати монументу інших сенсів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті