Фільм про мозаїки Маріуполя покажуть на німецькому фестивалі
«Жевріння. Дерево життя» знімали у грудні 2021 року.
«Жевріння. Дерево життя» знімали у грудні 2021 року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
11–12 листопада на FilmFestival Cottbus у Німеччині показуватимуть документальний фільм про монументальне мистецтво в Маріуполі, повідомляє Суспільне Культура.
«Жевріння. Дерево життя» знімала Надія Миколаєнко у грудні 2021 року. Історію мозаїк Маріуполя переповідає дослідник монументального мистецтва і фотограф Станіслав Іванов. У стрічку також додали кадри з окупованого Маріуполя, зокрема й ті, де видно зруйновані панно «Боривітер» та «Дерево життя».
«Під час зйомок “Жевріння” я вперше в житті побувала в Маріуполі, прекрасному українському місті на березі Азовського моря. Два місяці потому Росія почала його знищення. Більшості мозаїк, які ви побачите на екрані, вже не існує. І вийшло так, що цей фільм — чи не найсвіжіша пам’ять про мирний Маріуполь, ще не знищений і не спаплюжений росіянами», — розповідає режисерка.
Назву фільму дало панно «Дерево життя», створене бригадою художників на чолі з Аллою Горською та Віктором Зарецьким. Після смерті художниці воно було замуроване, і знову відкрите лише 2008 року.
Фільм покажуть на секції Spotlight: Ukraine разом з іще чотирма українськими фільмами: «Як далеко близько» Інги Пилипчук; «Фотофобія» Івана Остроховського і Павола Пекарчика; «Ви знаєте, це буде про війну» Ольги Цибульської та «Сашенька» Олександра Жовни.
FilmFestival Cottbus, заснований 1991 року, — один із найбільш знаних у світі кінофестивалів Східної та Центральної Європи. Фестиваль зосереджується на художніх фільмах із держав-наступниць колишніх соціалістичних країн, зокрема СРСР та економічно й культурно пов’язаних із Радянським Союзом Фінляндії, Греції та Туреччини. Цього року фестиваль проходить 7-12 листопада.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті