Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23483 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Ivan Skorovarov / Unsplash

Україні не варто ухвалювати законопроєкт 5655, який реформує містобудівну діяльність, ідеться у звіті Європейської комісії про готовність країни до перемовин про вступ до Євросоюзу.

«Україні слід утриматися від ухвалення закону про містобудівну діяльність у його нинішньому вигляді, оскільки він створює репутаційні ризики внаслідок делегування надмірних контрольних повноважень у сфері містобудівного управління від державних до приватних структур, а також призводить до безправ’я місцевих органів влади у цій сфері», — йдеться на сторінці 14.

Президент Володимир Зеленський досі не підписав документ, але говорив, що вже не може його ветувати, бо час минув.

«З цією новиною можна ставити крапку в історії під номером 5655, — коментує заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій. — Перекладаючи з дипломатичної на звичайну: “Будете приймати такі закони, ми вас в Євросоюз не візьмемо”».

Кирій вважає відповідальними за створення закону Олену Шуляк, забудовника Дмитра Ісаєнка (Perfect Group), що обіймає посаду секретаря профільного комітету Верховної Ради, і заступницю міністра Мінвідновлення Наталію Козловську, яка також лобіювала проєкт.

В уряді запевняли, що реформу впроваджують заради цифровізації процесів, боротьби з корупцією та усунення людського фактору. Однак критики проєкту наголошують, що проєкт 5655:

  • легалізує незаконне будівництво;
  • передає приватним суб’єктам господарювання виключно державну функцію контролю та нагляду;
  • збільшує корупцію в містобудівній сфері;
  • обмежує можливості органів місцевого самоврядування;
  • звужує повноваження органів охорони культурної спадщини;
  • знищує децентралізацію;
  • запроваджує будівельну амністію тощо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button