На Закарпатті реставрували дерев’яну церкву, збудовану в XVII столітті (фото)
Споруду вважають архаїчним варіантом закарпатських лемківських церков.
Споруду вважають архаїчним варіантом закарпатських лемківських церков.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У селі Щасливе Закарпатської області реконструювали дерев’яну церкву, збудовану 1682 року, повідомляє президент туристичної організації «Закарпаття» Федір Шандор.
Вважають, що храм святого Михайла виготовили у селі Горонда — воно розташоване на південь від Мукачева, а Щасливе — на півночі. Споруду вважають архаїчним варіантом закарпатських лемківських церков.
У 1733 році храм перенесли до села Щасливе, яке тоді називалося Серенчувці, або Серенчовцї русинською. Про давність споруди і про її перенесення свідчать колоди зрубу, які були сховані за фанерною обшивкою, а також врубки та отвори від попередньої конструкції.
Первісний вигляд церкви могли дещо переробити після перенесення.
У середині ХХ століття церкву, початково вкриту яловою дранкою, вкрили бляхою. Стіни потинькували, відкриту галерею перетворили на засклену веранду, інтер’єр обшили картонною плитою.
У церкві зберігся старовинний вівтар з іконостасом. Один із дзвонів було відлито у чеському Хомутові у 1924 році.
Реставрацію провели коштом благодійників.
Наступного сезону в районі запрацює велопішохідний маршрут «Щасливої дороги».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті