Пальне із самогонного апарату: на Сумщині чоловік виготовляє бензин зі сміття
З одного кілограму пластику у нього виходить 200 грамів пального.
З одного кілограму пластику у нього виходить 200 грамів пального.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Віталій Куколь, житель села Камʼянка, що на Сумщині, налагодив виробництво бензину на власному подвірʼї, повідомляє Суспільне. Його він виготовляє з пластику, що зібрав на околицях громади.
На такий винахід Віталія спонукала фінансова потреба – він почав виготовляти бензин, щоб не використовувати кошти з сімейного бюджету.
Для виробництва винахідник використовує старий самогонний апарат дідуся, який спеціально переробив під виготовлення бензину. Коли пластмаса розігрівається до 400°C, починається процес дегідратації і сировина перетворюється на пари бензину, керосину, солярки, воску, вазеліну, парафіну та на гази. З одного кілограму пластику можна отримати 200 грамів бензину.
Після такого процесу бензин виходить з домішками, тому Віталій очищує його повторно. Таке паливо має октанове число (показник, що характеризує здатність палива забезпечувати роботу двигунів – ред.) близько 80 – його вистачає на роботу «Жигулів» або мотоцикла, каже Куколь.
Він розповідає, що шукати пластик не складно, найважче – це розрізати його перед переробкою. Проте не весь матеріал підходить для виготовлення бензину – наприклад, звичайні пластикові пляшки Віталій не використовує, оскільки при високотемпературній обробці вони виділяють отруйний газ діоксин.
Куколь вже звертався до керівництва громади та області, щоб налагодити виробництво в промислових масштабах, проте його проігнорували.
Нагадаємо, одесити переробляють пластикове сміття на бордюри та стовпчики.
Загалом це відомий процес, який називається піроліз – розкладання органічних природних сполук (деревини, нафтопродуктів тощо) за нестачі кисню. Зокрема, на Ютубі є багато навчальних відео, як можна зібрати схожий апарат.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті