У Дніпрі реконструювали Успенську площу: канатний парк, драконячі яйця та вирубані дерева (фото)
Така само ситуація була з реконструкцією вулиці Короленка, яку проєктувала та сама команда архітекторів, — перед початком робіт спиляли всі старі платани.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос». Підтримати | Хто ми такі?
У центрі Дніпра відкрили після двохрічної реконструкції Успенську площу, перетворивши автомобільну частину на сквер.
Так Успенська площа виглядала до реконструкції:
Ось рендери проєкту, опубліковані у 2021 році, перед початком оновлення:
Проєкт розробляла та ж команда дніпровських архітекторів, що раніше проєктувала бульвар Короленка, — головний архітектор Дніпра Дмитро Волик, Ксенія Донецька та інші.
Місцеві журналісти пишуть, що раніше площа була в поганому стані й, зокрема, «дерева були старими». У міськраді заявляли, що планують замінити «аварійні» дерева на 166 нових саджанців.
Місцеві активісти нарікали, що під час реконструкції спиляли всі багаторічні дерева. Як видно з фотографій, опублікованих місцевими медіа, старих дерев справді не залишилося.
Водночас нові саджанці виглядають доволі дорослими. З тендерної документації відомо, що їхня вартість була доволі високою — 95-125 тисяч за одиницю. Серед них — сакури, сливи та магнолії.
Така само ситуація була з реконструкцією вулиці Короленка, яку проєктувала та сама команда архітекторів, — перед початком робіт спиляли всі старі платани.
Для коріння дерев проєктувальники передбачили кілька різновидів лунок. Деякі вкриті мульчею, інші обладнано пристовбуровими решітками, а деякі мають таку форму:
Для дітей облаштували канатний парк з гіркою, гамаками та стіною для скелелазіння, а також тунелями, в які теж можна залізти.
Покриття на цій локації м’яке, щоб не боляче падати. Є окремі елементи для скейтерів.
Облаштували чимало місць для сидіння, зокрема багаторівневу конструкцію у вигяді амфітеатру. Поки не встановлено перголу, яка передбачалася в проєкті.
Дві громадські вбиральні — для чоловіків і жінок — мають форму драконячого яйця. Їх відвідування безкоштовне.
Реконструкція торкнулася не всієї площі, а частини — між вулицею Якова Самарського та Крутогірним узвозом. На реконструкцію витратили приблизно 330 мільйонів гривень.
ГО «Громадський контроль» вважає, що під час реконструкції використали матеріали за завищеними цінами — наприклад, один квадратний метр плитки коштував від 3 до 10 тисяч гривень.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті