Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 23626 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Depositphotos/tanitost

У Верховній Раді розробили законопроєкт, який дозволить українцям користуватись роумінгом в ЄС за домашніми тарифами. Над ним працювала робоча група з питань приєднання України до політики ЄС «Roam-Like-At-Homе».

Новий законопроєкт пропонує внести зміни до Законів України «Про електронні комунікації» та «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій» (НКЕК).

Відповідно до запропонованих змін:

  • НКЕК буде встановлювати єдині граничні тарифи із завершення голосового дзвінка на мережі мобільного зв’язку, що надходить із номерів ЄС чи номерів України, які перебувають у роумінгу в ЄС. Граничні тарифи переглядатимуть щорічно та оновлюватимуть їх до першого січня кожного року. 
  • Оператори звʼязку не стягуватимуть жодної доплати до домашньої роздрібної ціни з користувачів роумінгу в країнах ЄС за дзвінки, СМС чи послуги з передачі даних (інтернет).
  • Оператори не можуть пропонувати абонентам послуги роумінгу на умовах менш вигідних, ніж ті, що пропонуються для тих же послуг в домашній мережі. Зокрема, якщо таке ж покоління мережі та технологій доступні у гостьовій мережі, оператор зобовʼязаний надати користувачам доступ до них.
  • Постачальники послуг роумінгу можуть запропонувати іншу систему тарифікації і користувачі можуть обрати її за бажанням. Проте оператори зобовʼязані забезпечити абонентам можливість безоплатного повернення до сплати лише домашньої роздрібної ціни.
  • Оператори повинні уникати необґрунтованих затримок переходу та реєстрації телефонів користувачів роумінгу між мережами при перетині кордонів.
  • Мобільні оператори можуть застосовувати політику добросовісного користування з метою запобігання зловживанням або аномальному споживанню послуг роумінгу. Наприклад, якщо абонент користується послугами роумінгу постійно, а не лише під час короткочасних подорожей.
  • Постачальники послуг можуть застосовувати додаткову плату за споживання послуг роумінгу, що перевищує будь-які обмеження відповідно до будь-якої політики добросовісного користування. Правила застосування додаткових доплат визначаються НКЕК.
  • Після перетину користувачем кордону оператор зобовʼязаний повідомити його про тарифи роумінгу та політику добросовісного користування, а у випадку вичерпання ліміту споживання послуг надіслати абоненту сповіщення.

Наразі законопроєкт чекає першого читання.

Нагадаємо, звіт про готовність України до вступу до ЄС критикує містобудівний законопроєкт 5655.

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button