Українські біженці повертаються з Канади через вартість життя. Скільки що коштує?
Середня вартість оренди 1439 євро — це практично вся мінімальна зарплатня до оподаткування.
Середня вартість оренди 1439 євро — це практично вся мінімальна зарплатня до оподаткування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Чимало українських біженців, які прибули до Канади після початку російського вторгнення, вирішують повернутися додому або принаймні до Європи. Вартість життя в Північній Америці багатьом виявляється не по кишені, повідомляє Bloomberg.
Так, 44-річний Олексій Мартиненко виїхав із Кременчука до Стокгольма, де влаштувався на роботу кухарем лінії роздачі. Через рік його робоча віза спливла, і він перемістився до Торонто. В нього пішло два місяці, щоб знайти роботу в центрі, приблизно в годині їзди з передмістя, де він оселився. Оскільки зарплатні не вистачало, щоб оплачувати рахунки, він знайшов додаткову роботу, також кухарем, і зараз працює сім днів на тиждень.
Олексій витрачає 67 євро (в перерахунку з канадських доларів) на телефон, 100 євро на громадський транспорт, 270 євро на продукти та 670 євро на оренду кімнати, ділячи кухню та ванну з іншими трьома мешканцями. Якщо щось лишається, він пересилає гроші родині в Україну. Чоловік планує повернутися до Стокгольма — там заробленого вистачало на деякі заощадження.
Найбільша проблема для тих, хто оселився у Канаді, — вартість житла. Навіть у менших містах є дефіцит квартир: високі відсотки за іпотеку відлякують покупців, і це призводить до ажіотажу на ринку оренди.
У вересні середня вартість оренди у країні сягнула 1439 євро — це практично весь дохід до податків людини, яка працює повний день за мінімальну зарплатню.
Інші ціни також зростають: інфляція сповільнилася, але все ще тримається на рівні 3,8%. Вартість продуктів у вересні зросла на 5,8% порівняно з минулим роком, а бензин — на 7,5%.
Андрій Зав’ялов, працівник Українсько-канадської соціальної служби Торонто знає щонайменше 15 українців, які повернулися на батьківщину — з різних причин, але високі витрати згадували найчастіше.
Це анекдотичні свідчення, але дослідження підтверджують, що останніми роками справді все більше новоприбулих вирішують покинути Канаду, розчаровані зростанням вартості житла та безробіттям.
Водночас прем’єр-міністр Джастін Трюдо планує боротися з економічною стагнацією за допомогою пом’якшення імміграційної політики. Як і у всіх розвинених країнах, народжуваність у Канаді знижується, і населення скорочуватиметься без іммігрантів. План Трюдо передбачає видачу майже пів мільйона нових дозволів на постійне проживання щороку.
40% нових українських біженців оселяється у провінції Онтаріо (найбільші міста — Торонто та Оттава), 21,4% — в Альберті (Калгарі, Едмонтон), 10,3% — у Манітобі (Вінніпег).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті