Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Garry Belinsky

Начальник Департаменту захисту довкілля Олександр Возний розповів, що у Києві наступного року хочуть створити «живу» стіну.

Нещодавно до департаменту звернулась шведська компанія «Butong», яка є лідером скандинавського ринку зі створення стін, вкритих рослинами. Вони запропонували допомогти Києву з реалізацією такого проєкту.

Фото: Butong

Олександр Возний розповідає, що керівник цієї компанії «дуже вболіває за Україну» і таким чином хоче нас підтримати. Всі витрати з облаштування стіни візьме на себе меценат, тому з бюджету міста не доведеться виділяти кошти.

Наразі департамент шукає найкраще місце для «зеленої» стіни – бажано, щоб будівля була в центральному районі, не мала статусу памʼятки архітектури та була достатньо міцною. Свої пропозиції можна надсилати у коментарях до допису.

Що таке «жива» стіна?

Зображення: sagegreenlife

Ідея «зеленої» стіни вперше була запатентована Стенлі Харт Вайтом у 1938 році, а згодом була поширена французьким ботаніком Патріком Бланком.

«Живі» стіни можна поділити на три підвиди: модульні, лоткові та окремі стіни, розповідає видання Architizer.

Фото: EGM Shop

Модульна система передбачає використання панелей, на яких рослини вже вирощено – їх можна використовувати як всередині, так і зовні. Їх встановлення має мінімальний вплив на поверхню.

Фото: NextGen Living Walls

У лотковій системі рослини вирощують в окремих лотках – на відміну від панелей, їх можна легко знімати та міняти. Проте такі системи є важчими у догляді, оскільки рослини ростуть у горщиках з землею, у них можуть заводитись комахи та грибки.

Фото: The Gadget Flow

Рослини також можуть жити у самостійних «зелених» стінах – вони менші за розміром та їх легко можна пересувати. Їх також можна використовувати для розділення простору.

Нагадаємо, минулого року Департамент захисту довкілля озеленив будівлю біля свого офісу виноградом.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button