КМДА хоче створити в Києві «живу» стіну. Тепер обирають локацію
Голова Департаменту захисту довкілля просить підказати, де краще її встановити.
Голова Департаменту захисту довкілля просить підказати, де краще її встановити.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Начальник Департаменту захисту довкілля Олександр Возний розповів, що у Києві наступного року хочуть створити «живу» стіну.
Нещодавно до департаменту звернулась шведська компанія «Butong», яка є лідером скандинавського ринку зі створення стін, вкритих рослинами. Вони запропонували допомогти Києву з реалізацією такого проєкту.
Олександр Возний розповідає, що керівник цієї компанії «дуже вболіває за Україну» і таким чином хоче нас підтримати. Всі витрати з облаштування стіни візьме на себе меценат, тому з бюджету міста не доведеться виділяти кошти.
Наразі департамент шукає найкраще місце для «зеленої» стіни – бажано, щоб будівля була в центральному районі, не мала статусу памʼятки архітектури та була достатньо міцною. Свої пропозиції можна надсилати у коментарях до допису.
Ідея «зеленої» стіни вперше була запатентована Стенлі Харт Вайтом у 1938 році, а згодом була поширена французьким ботаніком Патріком Бланком.
«Живі» стіни можна поділити на три підвиди: модульні, лоткові та окремі стіни, розповідає видання Architizer.
Модульна система передбачає використання панелей, на яких рослини вже вирощено – їх можна використовувати як всередині, так і зовні. Їх встановлення має мінімальний вплив на поверхню.
У лотковій системі рослини вирощують в окремих лотках – на відміну від панелей, їх можна легко знімати та міняти. Проте такі системи є важчими у догляді, оскільки рослини ростуть у горщиках з землею, у них можуть заводитись комахи та грибки.
Рослини також можуть жити у самостійних «зелених» стінах – вони менші за розміром та їх легко можна пересувати. Їх також можна використовувати для розділення простору.
Нагадаємо, минулого року Департамент захисту довкілля озеленив будівлю біля свого офісу виноградом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті