Нова виставка в Музеї Голодомору порівнює голод 1930-х із нинішньою війною (фото)
Автори виставки доводять, що в обидві події мають ознаки геноциду.
Автори виставки доводять, що в обидві події мають ознаки геноциду.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
23 листопада в Музеї Голодомору на вулиці Лаврській відкрилася виставка «Намір». Вона порівнює голод, організований 90 років тому, та повномасштабне вторгнення, яке Росія почала в лютому минулого року.
У правовому полі ключове значення для визначення геноциду має доведеність спеціального наміру. Експозиція висвітлює злочини росіян як у 1930-х роках, так і в 2020-х, з точки зору намірів.
«Паралелі є, і вони очевидні, — зазначає заступниця гендиректора Музею Леся Гасиджак. — Саме це ми й хотіли сьогодні показати в нашій виставці… тяглість наміру Росії — тоді більшовицької, а тепер путінської, — не допустити існування сильної, незалежної і вільної держави Україна поряд».
Так, на виставці порівнюються написаний у 2022 році щоденник закатованого на Харківщині письменника Володимира Вакуленка та написаний у 1960-х щоденник вчителя фізики Лавріна Нечипоренка зі спогадами про пережитий на Житомирщині голод, повідомляє Вечірній Київ.
На виставці також показано хрести з масових поховань у Київській області та Ізюмі, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, листи російських школярів із закликами вбивати українців тощо.
Представник МВС передав Музею 1022 справи про злочини часів Голодомору, із яких Голоду 99% стосуються канібалізму. Аналіз справ цього періоду показує, що пік смертності та канібалізму припадає на червень і липень 1933 року.
Виставка «Намір» триватиме до третього березня 2024 року.
Сьогодні, в 90-ті роковини Голодомору росіяни атакували Київ десятками дронів-камікадзе.
«Як і 90 років тому, ворог прагне нас знищити, залякати, позбавити нормальних умов для життя. Минають роки, змінюються диктатори, але не змінюються наміри», — прокоментували обстріл у Музеї Голодомору.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті