Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Anna Hunko / Unsplash

У столиці Угорщини планують нову забудову, яка за розмахом нагадуватиме Дубай. Інвестори з Об’єднаних Арабських Еміратів, зокрема Мохамед Алаббар, збираються вкласти в це 5 мільярдів євро, а угорський уряд витратить ще 0,8 мільярда на інфраструктурні проєкти, повідомляє Telex.

Йдеться про забудову в районі вантажної залізничної станції Ракошрендешо. Район планують перетворити на «міні-Дубай» — з офісними хмарочосами та елітними апартаментами. Зокрема, компанія Алаббара Emaar Properties, яка побудувала Бурдж-Халіфу, може звести на місці залізничного вокзалу в Пешті хмарочос заввишки 220-240 метрів.

Ракошрендешо на Google Maps

Еміратські інвестори викуплять частину ділянки, якою зараз володіє угорська залізниця. Це приблизно 70 гектарів. Згідно з попередньою угодою, інвестори також розраховують будувати над коліями, але рішення про те, чи дозволити це, ще не прийнято.

Фото: 12akd, CC BY-SA 4.0

Уряд, своєю чергою, займатиметься інфрастурними проєктами, які було заплановано ще раніше в цьому районі: будівництво шляхопроводу з трамвайною лінією, велосипедного та пішохідного маршрутів, продовження лінії метро.

Будівництво, згідно з попередніми планами, почнеться у 2024 році та триватиме орієнтовно до 2032-го. 

У Пешті наразі заборонено будівництво хмарочосів, але зведення 143-метрового MOL Campus у Буді — це зараз найвищий хмарочос в Угорщині взагалі — може відкрити шлях до подальшого висотного будівництва, зауважує BloombergCityLab.

MOL Campus. Фото: geberit-global.com

Муніципалітет Будапешта вже розкритикував плани забудови, наголошуючи, що новий квартал спотворить панораму на тлі старого міста.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button