Цьогоріч міста витратили рекордно низьку суму на новорічні свята
У 2022 році святкування обійшлося 16 містам у понад 200 тисяч, а у 2021 - у понад 50 мільйонів.
У 2022 році святкування обійшлося 16 містам у понад 200 тисяч, а у 2021 - у понад 50 мільйонів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Рух «Чесно» проаналізував, скільки коштів витратили на новорічні свята з місцевих бюджетів. Цього року сума рекордно низька – 62 тисячі гривень.
Соцмережами поширюють фейк про 609 мільйонів гривень, які начебто витратили з міських бюджетів на купівлю ялинок та новорічних декорацій, кажуть у «Чесно». Насправді цьогоріч 17 обласних центрів витратили на новорічні святкування 62 тисячі гривень, що в рази менше, ніж у минулі роки. Наприклад, у 2022 році святкування обійшлося 16 містам у понад 200 тисяч, а у 2021 – у понад 50 мільйонів.
Цьогоріч кошти з міських бюджетів витрачали лише Чернігів (12 тисяч) та Миколаїв (50 тисяч), а більшість міст використали ялинки та декорації минулих років. Економію бюджетних коштів також досягли шляхом залучення коштів меценатів.
Частина міст взагалі відмовились встановлювати головну ялинку – це Вінниця, Черкаси, Рівне, Житомир, Чернігів та Херсон. А в Чернівцях, Кропивницькому та Дніпрі планують прикрасити ялинки менших розмірів. У Кропивницькому, наприклад, прикрасили 12 ялинок, кожна з яких символізує єднання Кіровоградщини з українськими містами-героями.
У Києві головну ялинку встановили за кошти меценатів – її прикрасили іграшками у формі жовтих та блакитних сердець. А Львову різдвяне дерево подарувала подружня пара – для декорування використали вогники та іграшки, придбані у попередні роки. В Ужгороді, Тернополі та Івано-Франківську ялинки також змонтували за кошти бізнесу, а святкову підсвітку використали минулорічну. У двох останніх містах різдвяні дерева прикрасили патріотичними іграшками ручної роботи, які виготовили школярі та вихованці садочків.
В Одесі головна ялинка має висоту аж 20 метрів – вона одна з найвищих зі всіх міст. Дерево прикрасили елементами традиційного українського орнаменту та синьо-жовтою стрічкою. Програмою благоустрою на 2022–2026 роки у 2023 році планували виділити 4 мільйони гривень на капітальний ремонт декоративного освітлення, проте через воєнний стан плани відклали.
У прифронтових містах ялинки не встановлювали з міркувань безпеки. У Запоріжжі головну ялинку встановили не на вулиці, а в бомбосховищі «Незламний хаб», а в Харкові другий рік поспіль ялинку встановлюють в метро – святковою ілюмінацією прикрасили сім станцій.
У Миколаєві та Сумах головні ялинки планують встановити до Різдва.
Частина міськрад замість встановлення ялинок зосередились на створенні новорічної атмосфери для дітей та придбанні подарунків. Зокрема в Житомирі та Рівному організували «Резиденції святого Миколая», у Вінниці – «Вітальню святого Миколая», а в Миколаєві створили дитяче містечко «Казка».
Нагадаємо, на ВДНГ підготували 20 різдвяних локацій.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті