Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Перов/Facebook

На вул. Франка, 26 продовжують демонтувати елементи історичного будинку Замкова, розповідає активіст Дмитро Перов.

Раніше будівлю позбавили охоронного статусу памʼятки історії, а тепер на фасаді розміщена вивіска «реконструкція». Наприкінці минулого місяця у будівлі відновили роботи – там розбирають автентичні дерев’яні перекриття, складають їх прямо на сніг, а потім вивозять вантажівками, розповідають у памʼяткоохоронній спільноті «Спадщина». Наразі у будівлі вже демонтували дах.

Фото: Дмитро Перов/Facebook

20 грудня на земельній комісії Київради розглядатимуть рішення щодо передачі компанії «Рент Менеджмент Інвест» земельної ділянки під цим будинком для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

У «Спадщині» розповідають, що у випадку передачі ділянки під забудову, будинок, ймовірно, повністю зруйнують, а на його місці зведуть черговий торговельний центр. Активісти закликають небайдужих розповсюджувати інформацію про руйнування будинку, адже «перешкодити передачі під забудову може лише розголос».

Історія будинку

Фото: Дмитро Перов/Facebook

Двоповерховий будинок Замкова був зведений у 1899 році у стилі пізнього класицизму, розповідає «Мапа Реновації». З 1899 по 1911 роки будівля належала Семену Замкову – адвокату при Окружному Суді.

У 1913 році садибу викупив Олександр Кіх, дружині якого вже належали два сусідні будинки під номером 28 та 30. Кіх викладав будівельне мистецтво в КПІ, був членом товариства швидкої допомоги, а також завідував одним з київських госпіталів під час першої світової.

У 2020 році фасад будинку покрили штукатуркою та змінили прорізи окремих вікон.

Нагадаємо, суд зобовʼязав Міноборони відреставрувати будинок Сікорського.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button